Powstanie Warszawskie, tatuaże, hip-hop i graffiti na fanpage’u

Od 1 sierpnia na fanpage?u filmu ?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały? pojawiają się informacje przypominające, co działo się odpowiednich dniach 69 lat temu. Akcja ta będzie prowadzona przez 63 dni, czyli aż do 2 października ? ostatniego dnia walk w Warszawie. To rzetelna dawka wiedzy historycznej, jak również zbiór często mało znanych faktów i ciekawostek, o których wypada wiedzieć. Na stronie założona jest także ?Galeria PAMIĘTAMY? poświęcona sztuce ulicznej, gdzie fani z całej Polski przesyłają murale i graffiti nawiązujące do tematyki Powstania Warszawskiego. Każdy, kto dysponuje nawet  najprostszym aparatem w telefonie komórkowym, może zrobić na ulicy zdjęcie takiej grafiki i przesłać je do administratorów. Równie oryginalną i niekonwencjonalną formą wyrażania hołdu i pamięci dla młodych Polaków walczących w 1944 roku jest galeria ?TATUAŻ?44?. Podobnie jak w poprzednio wspomnianym zbiorze zdjęć, użytkownicy mogą przysyłać zdjęcia swoich prac. Tutaj dodatkowo 3 najwyżej ocenione prace zostaną nagrodzone limitowanymi koszulkami ?63 dni chwały?, zaprojektowanymi przez firmę DIIL.

Kolejnym niezwykłym elementem fanpage?a ?Sierpniowego nieba. 63 dni chwały? są zamieszczane na nim ekskluzywnie przygotowywane infografiki odnoszące do ważnych wydarzeń mających miejsce podczas Powstania. Pierwsza tego typu praca opisywała stan liczebny żołnierzy Armii Krajowej i ich uzbrojenia na dzień 1 sierpnia przed wyznaczoną godziną ?W?. Kolejna infografika odnosiła się do ?Czarnej soboty?, czyli rzezi dzielnicy Wola, która miała miejsce 5 sierpnia. Obie prace prezentujemy w załączeniu.

Pod adresem www.facebook.com/sierpnioweniebo znaleźć można o wiele więcej ponad wspomniane, stałe elementy. Codziennie na tej stronie istnieje możliwość wygrania jednego z 63 pakietów składających się z limitowanej edycji koszulki opatrzonej tytułem filmu, jak również plakatami sygnowanymi autografami raperów Wilka i Bilona z popularnej grupy hip-hopowej Hemp Gru. Fanpage ten to także najlepsze źródło wiedzy na temat wszystkich wydarzeń dotyczących filmu jak i akcji dotyczących Powstania Warszawskiego. Użytkownicy znajdą tam zarówno newsy odnośnie Biegu Powstania Warszawskiego, turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca, nowego teledysku Bilona do piosenki ?Sierpniowe niebo?, czy samego filmu ?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały?.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz