Powrót mistrza – „Oficer i szpieg” Romana Polańskiego triumfuje w Wenecji!

Roman Polański, Paweł Edelman oraz Jean Dujardin na planie „Oficera i szpiega”

30 sierpnia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbyła się światowa premiera wyczekiwanego filmu Romana Polańskiego pt. „Oficer i szpieg”. Na Lido nie milkną głosy, że to najlepszy i najważniejszy film reżysera od czasów „Pianisty”.

„Oficer i szpieg” to według wielu krytyków „powrót mistrza”. Film jest obecnie najwyżej ocenianym tytułem tegorocznego Festiwalu w Wenecji, a jego średnia w rankingach międzynarodowej krytyki, przewyższa „Jokera” Todda Philipsa oraz „Ad Astra” Jamesa Gray'a. Legendarny francuski krytyk, Michel Ciment z prestiżowego miesięcznika „Positif” ocenił film na maksymalną ilość gwiazdek (5/5). 

Pięknie nakręcony, angażujący film. Polański stworzył coś, co przetrwa wieki. Im dłużej patrzysz na ten piękny obraz, tym bardziej on ci imponuje i oszałamia, ocenia The Guardian i przyznaje 4/5 gwiazdek.  

Zachwycony Phil de Semlyen z TimeOut (5/5 gwiazdek) podkreśla, że czuć „bardzo osobisty" charakter filmu. Wciągający i inteligentny thriller! Polański to absolutny mistrz reżyserskiego fachu. The Standard przyznaje 4/5 gwiazdek i określa film jako „masterclass z robienia filmów historycznych”. ScreenDaily dodaje, że film Polańskiego to nie dość, że inteligentnie poprowadzony thriller, ale również potencjalny hit międzynarodowego boxoffice’u.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz