Co powinieneś wiedzieć o „X-Men Apocalypse” – postaci

Apocalypse wraca do życia w Kairze w 1983 roku po tysiącleciach spędzonych w grobowcu. Jest zniesmaczony kondycją ludzkości ? samochodami, hałasem, zanieczyszczeniami. Uważa je za dowody na upadek człowieka i postanawia oczyścić świat. Misja: zabić najsłabszych i odbudować świat dla najsilniejszych.

Apocalypse 1

W 1983 roku jeźdźcami Apocalypse są Magneto, Psylocke, Angel i Storm. Psylocke (Olivia Munn) to telepatka i ninja. Kiedy ją poznajemy, jest ochroniarką Calibana. Apocalypse przekonują ją, by do niego dołączyła. Magneto to najbliższy przyjaciel, a jednocześnie największy rywal Xaviera. Po nieudanej próbie zgładzenia prezydenta Stanów Zjednoczonych zniknął, a jego milczenie pozytywnie wpływa na integrację mutantów i ludzi. Minęło dziesięć lat. Magneto odwiesił pelerynę i wiedzie spokojne życie w niewielkim polskim miasteczku. Ma żonę, córeczkę i pracę w fabryce stali. Po tragicznym w skutkach starciu z miejscowymi władzami jego życie znów legnie w gruzach, dołącza do Apocalypse'a Storm (Alexandra Shipp) to sierota, która wychowała się na ulicach Kairu. Jej super-moce to umiejętność kontrolowania pogody i latanie. W przyszłości stanie się członkinią X-Men, ale teraz przechodzi kryzys tożsamościowy i daje się namówić Apocalypse'owi na zostanie jednym z czterech jeźdźców.

Czwarty jeździec to Angel, który ma skrzydła i potrafi latać. Jest silnym i doskonałym wojownikiem.W tej części filmu przywodzi na myśl wściekłych punkrockowców ? za dużo pije, żyje chwilą, niczym się nie przejmuje. Mieszka w Berlinie Wschodnim, gdzie jest mistrzem podziemnych walk w klatkach. Z radością przystaje na propozycję Apocalypse'a, który proponuje mu zostanie jednym z jeźdźców. Wreszcie ma powód, by żyć, a nie tylko powód, by zabijać. Apocalypse naprawia jego zniszczone skrzydła ? wyposaża go w biometaliczne, które strzelają piórami ostrymi jak brzytwy.

Obrońcy/młodsze wcielenia

 Charles i młodzi uczniowie

Raven/Mystique (Jennifer Lawrence) to niebieskoskóra zmiennokształtna, która szuka celu w życiu i akceptacji. Stara się żyć w cieniu i unika bycia twarzą nowego świata, w którym ludzie i mutanci żyją w zgodzie. Taka odpowiedzialność jej ciąży i staje się szufladką, w której nie chce być zamknięta. Źle się czuje z łatką bohatera.Żyje według własnych zasad i chroni mutanty wykorzystywane i dyskryminowane przez ludzi.

Nightcrawler, Cyclops, Jean Grey/ kadr z filmu

Jean Grey (Sophie Turner) jest obdarzona telepatią i telekinezą. Scott, czyli Cyclops (Tye Sheridan). )absorbuje otaczającą go energię (np. światło słoneczne, elektryczność) i wytwarza wiązki promieni laserowych o niszczącej mocy, które wystrzeliwuje z oczu. Hank McCoy, czyli Beast (Nicholas Hoult). Hank jest geniuszem obdarzonym ponadprzeciętną inteligencją, który jako Beast ma nadludzką siłę, zręczność, wytrzymałość i szybkość. Peter Maximoff/ Quicksilver  (Evan Peters) obdarzony niezwykłą szybkością. Kurt Wagner/Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee) o demonicznej niebieskiej skórze, żółtych oczach i długim ogonie. Jego super-moc to akrobatyczna zwinność i teleportacja. Jest nieśmiały, wrażliwy, naiwny i bardzo mądry. Jubilation Lee/Jubilee, (Lana Condor). Jubilee potrafi tworzyć i wchłaniać eksplozje plazmatyczne. Słynie z żółtej peleryny i bycia typową Kalifornijką. Ma osiemnaście lat, lubi się bawić i spędzać czas z Jean, Scottem i Nightcrawlerem. Moira McTaggert (Rose Byrne) ? agentka CIA. Dawniej była ukochaną Charlesa, ale w 1962 roku profesor wykasował jej wspomnienia, by chronić ją przed atakami grup przeciwnych mutantom.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz