Poszukiwacze zaginionej rybki

Pamiętacie ?Gdzie jest Nemo?, jedną z najlepszych animacji wszech czasów? Czas na nową, ekscytującą przygodę w morskich głębinach w towarzystwie starych przyjaciół! Tytułowa bohaterka najnowszej produkcji Disney/Pixar ?Gdzie jest Dory? wyruszy na poszukiwania swojej rodziny, ale także? samej siebie.

Dory, Marlin i Nemo wypływają w nową, pełną wrażeń podróż. Przygoda poprowadzi ich aż do wybrzeży Kalifornii, a po drodze bohaterowie spotkają cały wachlarz fascynujących morskich stworzeń.

Historia zaczyna się rok po historii opowiedzianej w pierwszym filmie. ? Dory zupełnie nieoczekiwanie przypomina sobie zdarzenie, w wyniku którego przed laty oddzieliła się od rodziców ? opowiada reżyser Andrew Stanton. ? Nagle zalewają ją wspomnienia i odczuwa pragnienie odnalezienia rodziny.

Twórcy ?Gdzie jest Dory? postanowili opowiedzieć historię rybki, która w pierwszym filmie była nieco w cieniu Nemo. ? Każdy zapamiętał Dory ją jako zabawną rybkę, ale ja zawsze postrzegałem to jako maskę ? opowiada reżyser. ? Postanowiłem wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje? Co się stanie, jeśli znów się zgubi? Czy da radę odnaleźć rodziców?

Dory nie pamięta szczegółów z codziennego życia, jak na przykład imienia Nemo, ale jej pamięć emocjonalna ma się dobrze. Miłość do rodziców tkwi w niej przez cały czas. ? W tej historii Dory szuka tak naprawdę sama siebie, w wielu wymiarach ? dodaje Stanton. ? Jest fascynująca i bezbronna. Dlatego musi odkryć w sobie ukrytą moc.

W nagrodzonym Oscarem? filmie Gdzie jest Nemo Dory mawiała ?mówi się trudno i płynie się dalej?. Raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka ?chociaż pewnie i tak by zapomniała? W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film Gdzie jest Nemo pośród 10 najlepszych animowanych produkcji wszech czasów. W najnowszej animacji Disney/Pixar Gdzie jest Dory tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi ? Nemo i Marlinem ? postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła się mówić językiem wielorybów?

?Gdzie jest Dory? w kinach od 17 czerwca

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz