Poszukiwacze skarbów – Karolak na tropie tajemnicy!

?Klub włóczykijów? to film inspirowany prozą Edmunda Niziurskiego ? mistrza opowieści dla młodzieży. Wydaje się, że przygody młodości z książek autora nie wzbudzają już takich emocji w dobie mediów społecznościowych. Tymczasem jednak wyobraźnię nie tylko młodych ludzi rozpala od kilku dni sprawa ?złotego pociągu? z Wałbrzycha. Odkrycia, skarby, tajemnice z przeszłości ? to wszystko może się zdarzyć naprawdę, niczym w powieściach Niziurskiego!

Grający w filmie jedną z głównych ról Tomasz Karolak (?Rodzinka.pl?) był swego czasu fanem jego książek. ? Mam z dzieciństwa obraz biblioteczki moich dziadków w Radomiu, u których spędzałem część wakacji ? opowiada. ? W tej gablocie, za szybą, były książki o fotografii, bo ich syn, a mój wuj, był fotografem-amatorem. I była tam seria książek przygodowych. W '79 lub '80 wyciągnąłem ?Niewiarygodne przygody Marka Piegusa?. Czytałem to przez trzy dni czy dwa i pół, co było rekordem, i natychmiast zacząłem badać podłogi kościołów w Radomiu, aby sprawdzić, czy są tam tajne przejścia. Karolak ubolewa nad tym, że obecnie dzieci mniej są skłonne do wykorzystywania wyobraźni. Stara się więc zaszczepić ducha przygody u najmłodszego pokolenia swojej rodziny: ? Biorę moją córkę, dzieci mojego brata i robię im grę terenową. Odnajdują wiadomości schowane w butelkach umieszczonych w strumieniach, nocują w lesie. Może więc i dla dzisiejszych nastolatków film o poszukiwaniu skarbu stanie się magnesem? Niespodziewana popularność historii ?złotego pociągu? pokazuje, że to całkiem prawdopodobne. ? Kilka dni temu na planie usłyszałem od jednego z moich synów z ?Rodzinki.pl?: Jadę do Wałbrzycha szukać pociągu ? mówi aktor. ? Powiedziałem mu: to przeczytaj sobie najpierw to i to. Takie właśnie chwile mogą rozbudzić w dzieciakach potrzebę przygody.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=2_Iy1RWdFE0[/youtube]

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nieoczekiwana wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego (Bogdan Kalus). Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego zaskakujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci ? Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

?Klub włóczykijów? w kinach od 18 września!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz