„Porwanie Heinekena” – polska premiera na Cineman VOD

Anthony Hopkins, Jim Sturgess  oraz Sam Worthington  kryminale "Porwanie Heinekena" - premierowo w Polsce na Cineman VOD.

Już 23 czerwca użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć legendę Hollywood i zdobywcę Oscara Anthony'ego Hopkinsa ("Milczenie owiec") oraz Jima Sturgessa ("Atlas chmur") i Sama Worthingtona ("Avatar") w opartym na faktach kryminale w reżyserii Daniela Alfredsona. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

Amsterdam 1983 rok. Trzech młodych i niedoświadczonych przestępców postanawia dokonać spektakularnego porwania. Ich celem jest potentat branży piwnej i jeden z najbogatszych ludzi Europy, Alfred Heineken (Anthony Hopkins). Porywacze uprowadzają swoją ofiarę i żądają rekordowego okupu. Przez wiele dni trwają negocjacje. Rodzina gorączko usiłuje zebrać 65 milionów guldenów, a porwany chcąc uniknąć niechybnej śmierci musi prowadzić swoją grę z porywaczami.

Reżyser filmu, Daniel Alfredson, znany publiczności jako twórca głośnej serii "Millennium" jest jednym z najciekawszych szwedzkich twórców filmowych. Tym razem sięgnął po historię, która wydarzyła się naprawdę i przez długie tygodnie rozpalała duńską opinię publiczną. Heineken, po wypłaceniu rekordowo dużego okupu, szczęśliwie ocalał, ale historia jego porwania nigdy nie została do końca wyjaśniona, a duński sąd aż przez trzy lata walczył o ekstradycję porywaczy z Francji.

Znakomita obsada filmu, występują w nim Anthony Hopkins oraz Jim Sturgess, Sam Worthington i Jemima West, oraz dbałość scenografię i wartka narracja czynią film ciekawą propozycję dla wszystkich fanów dobrego kryminału.

A na koniec czerwca, także w ramach oferty Super Premium VOD Cineman udostępni "Everly" - thriller ze zjawiskową i niepowtarzalną Salmą Hayek.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz