Poranki jazzowe dla dzieci w Kinie Muranów!

Fundacja Jazz Jamboree i Fundacja Muranów zapraszają dzieci z rodzinami na niezwykłe spotkania z muzyką i filmem. Repertuar każdego poranka stanowią znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych. Natomiast znani i popularni muzycy jazzowi są autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Muzyczna interpretacja "obrazu" to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą "historię" mogą opowiedzieć innym "muzycznym językiem". Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki te udowodnią, że jazz nie jest muzyką niezrozumiałą, trudną, lecz taką, która pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Ukaże nieznany być może dotąd świat dźwięków.

Na żywo zagrają zespoły Blues Fellows Swingin? Band & Ewa Konarzewska oraz Warsaw Dixielanders. Ale to nie wszystko! Po projekcji zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty artystyczne. Świetna lekcja wyobraźni dla każdego dziecka.

29 listopada (sobota) o godz. 11.00 Kino Muranów zaprasza na zestaw filmowy pt. ?Zaczarowane dźwięki?

Śpiew ptaków, warkot samochodów, szum liści. Odgłosy towarzyszą nam przez cały dzień, wprawiając w stan relaksu i zadumy, radości. Przenieśmy się więc w świat Koziołka Matołka, który szukając Pacanowa, trafia na dwór króla i bierze udział w konkursie śpiewu. Pies i kot mieszkają w jednym domu, co prowadzi do wielu nieporozumień. Co będzie, gdy w domu pojawią się instrumenty? Pomysłowy Dobromir z głową pełną pomysłów przygotowuje muzyczne popołudnie. Natomiast Mieszkaniec zegara z kurantem, poprzez swoje muzyczne pasje, da się we znaki swoim domownikom.

Podczas pokazu zostaną przedstawione następujące bajki: Konkurs śpiewu ? Dziwne przygody Koziołka Matołka | 8'57 Koncertmistrz ? Mieszkaniec zegara z kurantem | 8'51? Muzyczne popołudnie ? Pomysłowy Dobromir | 9'28? Decybele ? Pies, Kot i... | 8'54? Hi Fi - Dwa Koty i Jeden Pies | 9'25?

Bilety w cenie 15 zł.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz