Popularny „Grucha” jeszcze tego nie robił! Mirosław Zbrojewicz śpiewa szanty w ?Kapitan Szablozęby i skarb piratów?

Już ponad 160 razy Mirosław Zbrojewicz użyczał swojego głosu w filmach, animacjach i grach komputerowych. Bywał Wilkiem ze ?Shreka?, wrogiem Batmana i trollem z ?Hobbita?. Strzępił język w ?Battlefield?, a jako klaun-maskotka PlayStation szczerzył kły w ?Twisted Metal?. Teraz popularny ?Grucha? dopisał do CV dubbing w przygodowym hicie ?Kapitan Szablozęby i skarb piratów?. W wielkim przeboju skandynawskich kin opłynął siedem mórz, nauczył tytułowego bohatera języka polskiego i udowodnił, że gdy wieje wiatr i szumi morze ? każdy pirat śpiewać może! A jak brzmią szanty w wykonaniu Zbrojewicza pokazuje premierowy, muzyczny fragment ?Kapitana Szablozębego?.

Dla polskich widzów ?Kapitan Szablozęby i skarb piratów? będzie pierwszym spotkaniem z ulubionym piratem Skandynawów, jednak w rodzinnej Norwegii blady postrach mórz to prawdziwa legenda i jeden z największych sukcesów przemysłu rozrywkowego. Na rynku istnieje od dwudziestu pięciu lat. Ma własny park rozrywki, coroczne przedstawienie teatralne, gry wideo, książki i gadżety. A kinowa wersja jego przygód zrobiła prawdziwą furorę, notując najlepszy wynik otwarcia rodzimej produkcji w całym 2014 roku!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=9QHp5lTloMc[/youtube]

W Polsce film wejdzie na ekrany 29 maja. Za dialogi krajowej wersji językowej odpowiedzialny jest Jakub Wecsile, autor tekstów do największych familijnych hitów ostatnich lat ? ?Disco Robaczki?, ?Wakacje Mikołajka? i ?Kraina lodu?. Reżyserem dubbingu został Jarosław Boberek, a głosu blademu kuzynowi Jacka Sparrowa użyczył wspomniany Mirosław Zbrojewicz.

Jego bohater to najgroźniejszy i najbardziej przebiegły korsarz świata, niepodzielny król mórz od Karaibów aż po kraniec świata. Od swoich podkomendnych wymaga absolutnego posłuszeństwa i lojalności. Biada temu, kto nie wypełnia jego rozkazów. Jak wieść niesie, jego statek przemierza morskie akweny od setek lat i od zarania świata wlewa w marynarskie serca czystą grozę. Być może to plotka ? w końcu ludzie w strachu lubią pleść różne rzeczy ? ale jedno jest pewne. Gdy żeglarze wymieniają imię Króla Piratów, zawsze robią to ściszonym głosem. ?Kapitan Szablozęby wszystko słyszy? ? mówią i ze strachem oglądają się przez ramię. Gdzie nie popłyniecie, każde z siedmiu mórz kipi od legend o Szablozębym. Jedna z nich głosi, że potrafi zwęszyć złoto z odległości stu mil morskich.

W kinowej wersji Szablozęby odkrywa starą mapę, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Kapitan szybko rozpoczyna przygotowania się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek ? ?Mroczną Damę?. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, otrzyma niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu uda się odzyskać okręt. W konsekwencji chłopiec zostanie oficjalnie przyjęty do załogi ?Mrocznej Damy? i razem z piratami ? oraz widzami w kinach ? wyruszy na wyprawę swojego życia!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=uCTFOKlJS0I[/youtube]

?Kapitan Szablozęby i skarb piratów? w kinach od 29 maja

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz