Ponad ćwierć miliona obejrzeń teledysku ?Sierpniowe niebo? Bilona

Już ponad ćwierć miliona razy został wyświetlony utwór ?Sierpniowe niebo? Bilona, rapera z popularnej formacji hip-hopowej Hemp Gru, promujący film ?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały?.

?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały? Irka Dobrowolskiego, reżysera nagradzanego w kraju i za granicą głośnego ?Portrecisty?, syna walczącego w Powstaniu Warszawskim Leszka Dobrowolskiego pseudonim ?Wrzos?, wkrótce pojawi się na ekranach kin w całej Polsce. W filmie tym u boku doświadczonych aktorów, utalentowanych debiutantów i autentycznych Powstańców, wystąpili również raperzy z popularnej grupy hip-hopowej Hemp Gru. Wilku i Bilon, bo o nich mowa, napisali do ?Sierpniowego nieba. 63 dni chwały? dwa utwory. Pierwszy to ?63 dni chwały? w wykonaniu obu raperów z Hemp Gru z gościnnym udziałem Jurasa i Ras Luty. Drugi utwór, to solowe nagranie Bilona pod tytułem ?Sierpniowe niebo? (http://www.youtube.com/watch?v=_YMdi3TGKao). Reżyserią klipu zajął się Jacek Kościuszko (?Układ zamknięty? Kultu, ?My nadal (chcemy być sobą)? Abradaba i Grzegorza Markowskiego, czy ?Ballada o Janku Wiśniewskim? Kazika). W ciągu ostatniego miesiąca tylko na samym kanale Youtube utwór ten został wyświetlony ponad ćwierć miliona razy. Wersję kinową klipu od kilku tygodni można oglądać na ekranach kin w całej Polsce

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK ? Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz