„Pompeje” mają swojego bohatera

Kiedy w lato 79 roku Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Pompeje pogrążają się w trwającym setki lat niebycie. W centrum tych wydarzeń niewolnik-gladiator Milo musi walczyć o życie i prawo do miłości?

Zagranie głównego bohatera, niewolnika Milo, stawiała szereg różnych wyzwań, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż jest on zarówno obiektem romantycznych uniesień, jak i zawodowym wojownikiem. ?Milo to człowiek, który potrafi przeżyć?, opisuje tę postać reżyser Paul W.S. Anderson. ?Od szóstego roku życia uczono go walki, stał się więc w tym bardzo dobry. W Imperium Rzymskim gladiatorzy pochodzili z różnych sfer. Niektórzy ludzie zostawali nimi świadomie, ten ?fach? potrafił przynosić spore dochody. Dla innych był to sposób na spłacanie długów. A jeszcze inni, jak Milo, byli niewolnikami zmuszanymi do walki?. Milo nie jest jednak zwyczajnym niewolnikiem, jest silny, sprytny i zdeterminowany, by pomścić śmierć rodziców. ?W jego historii czuć pewien rodzaj przeznaczenia?, mówi Anderson. ?Po przybyciu do Pompei odnajduje człowieka, który zgładził jego rodzinę. Jest więc święcie przekonany, że to bogowie pomagają mu w dopełnieniu zemsty?.

 

Do roli celtyckiego gladiatora wybrano Kita Haringtona. Harington to wschodząca gwiazda młodego pokolenia. Urodzony w Anglii aktor, zapisał się w pamięci publiczności rolami w scenicznej adaptacji ?Czasu wojny? w wykonaniu Royal National Theatre oraz Jona Snowa w telewizyjnym serialu ?Gra o Tron?. Niedługo zobaczymy go u boku Jeffa Bridgesa i Julianne Moore w ?Stracharzu? Siergieja Bodrowa i usłyszymy w ?Jak wytresować smoka 2? Deana DeBloisa.

?Chcieliśmy znaleźć nową, ekscytującą twarz, zaskoczyć w pewien sposób widzów?, tłumaczy producent Jeremy Bolt. ?Kit nie występował jeszcze w głównej roli w tak epickim filmie. Posiada ogromną charyzmę i świetnie radzi sobie z wyrażaniem emocji, jest również znakomicie przygotowany fizycznie?. Aktor mówi, że z miejsca zainteresował się postacią gladiatora. ?Wiedziałem, że to będzie fantastyczny projekt. Uwielbiam kino akcji, potrafiłem też zidentyfikować się z tragiczną przeszłością Milo, z jego poszukiwaniem zemsty.?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz