Polski zwiastun „Anioła” – libańskiego kandydata do Oscara!

Ciepła i chwytająca za serce komedia z Libanu "Anioł" w kinach od 21 sierpnia 2015!

"Anioł" to libański kandydat do Oscara, stworzony przez debiutującego w fabule reżysera, Amina Dorę. Orientalna, słodka komedia, podbiła swoim ciepłem serca widzów z całego świata. Film obsypano nagrodami publiczności w Pusan, Mannheim-Heidelberg (i to w dwóch kategoriach!), a także w Warszawie na 21. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów. W polskich kinach pojawi się 21 sierpnia 2015 roku.

W prowincjonalnym libańskim miasteczku rodzi się Ghadi, pierwszy syn Leby, nauczyciela muzyki. Duma i radość z pojawienia się pierwszego męskiego potomka miesza się z obawą - chłopczyk jest niepełnosprawny. Pomimo to jest wielką radością dla całej rodziny. Niestety Ghadi jest źródłem obawy dla sąsiadów, którzy tworzą wokół niego przesądy i po cichu chcą, by oddano go do domu opieki. Jak sprawić, by mieszkańcy pokochali chłopca tak, jak jego najbliżsi? Leba ma pewien pomysł, ale wymaga on małego oszustwa...

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=cughncMnsa4[/youtube]

?Anioł? to niezwykle ciepła i chwytająca za serce historia rodzicielskiej miłości, która jest w stanie zwalczyć nietolerancję, gniew i nikczemność. Utrzymany w komediowym tonie film zyskał już sympatyków na całym świecie, zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Ci pierwsi docenili w nim przede wszystkim zerwanie z tematami, do jakich przyzwyczaiło nas kino libańskie. W ?Aniele? nie odbijają się echa wojny domowej, nie ma też palących kwestii napięć pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. Reżyser ze swoimi bohaterami pokazują, że to nie wojny ani różnice kulturowe są dla nas najgroźniejsze, tylko niewłaściwe nastawienie do ludzi, którzy nas otaczają.

Libański kandydat do Oscara!

2015 ? Wiosna Filmów, nagroda publiczności 2014 ? Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan, nagroda publiczności 2014 ? Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mannheim-Heidelberg, nagroda publiczności dla najlepszego filmu w konkursie głównym i dla festiwalowego odkrycia 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Spring 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Goteborgu 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Stambule 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle 2014 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinetopia (USA)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz