Polski plakat i zwiastun filmu „Porwanie Michela Houellebecqa”

Pojawił się polski plakat i zwiastun filmu "Porwanie Michela Houellebecqa" w reżyserii Guillame?a Nicloux, w którym tytułową postać gra... sam Houellebecq. Pisarz nie szczędzi nam swoich kontrowersyjnych poglądów, w tym na temat Polski i Polaków. Zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film okazał się jedną z najczęściej dyskutowanych sensacji imprezy.

We wrześniu 2011 roku, w środku trasy promocyjnej swojej nowej książki ?Mapa i terytorium?, jeden z najgłośniejszych współczesnych pisarzy zniknął. Błyskawicznie pojawiły się plotki, że Michel Houellebecq, bo o nim mowa, został porwany przez Al Qaedę, którą mógł rozzłościć swoimi powieściami, albo przez UFO. Niektórzy poważnie się zmartwili, inni przyjęli te wiadomości z nieukrywaną radością. Film "Porwanie Michela Houellebecqa" pokazuje natomiast, jak było naprawdę.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=_TZtvSCXaUs[/youtube] Pewnego dnia trzech postawnych mężczyzn uwolniło pisarza od codziennego stresu, konieczności przebywania wśród łowców autografów, uciążliwego remontu mieszkania i zawiozło go do położonego na uboczu cywilizacji domku. W tej idylli pełnej umięśnionych osobników, starych samochodów i polskiej kiełbasy Houellebecq może spokojnie, pod warunkiem, że jest wino i papierosy, czekać, aż ktoś zapłaci za niego okup. Tylko kto ma to zrobić?

"Porwanie Michela Houellebecqa" w kinach od 26 września 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz