Polski plakat ?Szukając Vivian Maier?

Pojawił się polski plakat filmu ?Szukając Vivian Maier?, który do polskich kin trafi 9 maja. To niewiarygodna, ale prawdziwa historia chicagowskiej niani, pośmiertnie uznanej za jedną z najciekawszych i najważniejszych artystek XX wieku, mistrzyni fotografii ulicznej.

?Szukając Vivian Maier? to historia wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. Maier całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Vivian Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

 Przedpremierowe pokazy filmu w kinie Muranów w Warszawie w dn. 21 i 22 kwietnia o godz. 18:00. Bilety na pokazy w cenie 20 zł. Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz