Polski plakat filmu „O koniach i ludziach”

20 lutego do kin wejdzie islandzka czarna komedia ?O koniach i ludziach? w reż. Benedikta Erlingssona. To pełnometrażowy debiut twórcy, okrzykniętego najbardziej popularnym reżyserem teatralnym na Islandii. Film jest odważnie opowiedzianą historią o niezwykłej więzi między człowiekiem i koniem. Do filmu dołączymy krótką animację ?Pac? Alicji Błaszczyńskiej.

Nagrodzony na MFF w Tokio nagrodą dla Najlepszego Reżysera.

?FANTASTYCZNY? THE HOLLYWOOD REPORTER

?WSPANIAŁY DEBIUT? VARIETY

To kilka historii o mieszkańcach pewnej wioski na Islandii, których życie splecione jest z rytmem życia koni. Kolbeinn kocha Solveig, A Solveig kocha Kolbeinn. Ale Kolbeinn kocha kogoś jeszcze. A mianowicie swoją ukochaną, zdobywającą medale klacz Granę. Ale Grana jest obsesyjnie zakochana w ogierze Solveig, Brunn. Nadchodzi wiosna, śniegi topnieją, uczucia rozkwitają? Czy to się może dobrze skończyć?

Vernhardur kocha wódkę, a jego koń Jarpur kocha swojego pana.  Kiedy na wodach Islandii pojawia się rosyjski statek , wypełniony 96% spirytusem, Vernhardur z miłości do wódki na swoim koniu, postanawia do statku dopłynąć? To nie może się dobrze skończyć!

Grimur kocha dawne drogi konne, ale Eglii kocha je grodzić drutem kolczastym. Podczas konnych wędrówek, Grimur przecina ogrodzenie, a Eglii goni go ciągnikiem po islandzkich górach?To na pewno nie skończy się dobrze!

Johanna kocha swoją klacz Raudka, ale Raudka kocha wolność. W pogoni za koniem, Johanna znajduje na wrzosowisku rannego Grimura, otoczonego wianuszkiem klaczy? To na pewno się skończy dobrze!

Juan Camillo kocha życie i przygody. Jako turysta z Hiszpanii podziwia islandzką naturę i kobiety. Podczas przejażdżki na starym koniu, nagle spada śnieg. Czy historia gorącego Hiszpana i islandzkiego konia może skończyć się dobrze??

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=ne1vWypV-l8[/youtube]

?Pac!? Alicji Błaszczyńskiej, studentki PWSFTiT w Łodzi, to krótka animacja, która otrzymała I Nagrodę "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii "Animowane Fraszki" na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Spectator był partnerem tego  wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz