Polski dystrybutor filmowy Monolith Films na Camerimage!

Już niebawem, jeszcze przed oscarowym wyścigiem, "Furia" zawalczy o Złotą Żabę w Konkursie Głównym festiwalu CAMERIMAGE. W dniach 15-22 listopada odbędzie się 22. edycja Festiwalu.

Konkurs Główny, którego laureaci nagradzani są Złotą, Srebrną i Brązową Żabą to najważniejszy punkt festiwalu. Istnieje od pierwszej edycji Festiwalu, czyli od 1993 roku, a jego ideą jest prezentacja filmów fabularnych, w których obraz spełnia szczególną rolę w opowiadaniu historii. Wizualna wartość tych filmów wynika z kreatywnej współpracy reżysera i autora zdjęć oraz niezwykłej wrażliwości twórcy obrazu. Konkurs Główny zwraca uwagę na ogromny wkład autora zdjęć w dzieło filmowe.

Poza "Furią" w Konkursie Głównym pokazany zostanie także film "Desert Dancer". W ramach pokazów specjalnych widzowie zobaczą także "Wolnego strzelca" z Jakiem Gyllenhaalem oraz "A Little Chaos" z Kate Winslet i Alanem Rickmanem. Polskim dystrybutorem filmów jest Monolith Films.

* KONKURS GŁÓWNY

FURIA Kwiecień, rok 1945. Alianci wykonują swoje ostatnie manewry na europejskiej scenie wojennej. Doświadczony w boju sierżant Wardaddy prowadzi czołg Sherman i jego pięcioosobową załogę na śmiertelnie niebezpieczną misję za linię wroga. Próbuje uderzyć w samo serce nazistowskich Niemiec, choć załoga Shermana ustępuje przeciwnikowi pod względem liczby ludzi i uzbrojenia, a jeden z żołnierzy nie ma doświadczenia na polu walki.

Reżyseria: David Ayer Zdjęcia: Roman Vasyanov

DESERT DANCER

Akcja filmu rozgrywa się w Iranie, gdzie taniec jest nielegalny. Jest to oparta na prawdziwych zdarzeniach opowieść o Afshinie Ghaffarianie, który ryzykował życie, by spełnić swoje marzenie o zostaniu tancerzem i założeniu zespołu tanecznego. Tło tej historii tworzą protesty związane z wyborami w 2009 roku. Emocje i bunt młodego pokolenia rozpaliły wówczas płomień rewolucji, której ślady są wciąż widoczne na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Reżyseria: Richard Raymond Zdjęcia: Carlos Catalan

* POKAZY SPECJALNE WOLNY STRZELEC Mroczne oblicze amerykańskiego snu i portret człowieka, który dla sukcesu nie cofnie się nawet przed zbrodnią. Czarny koń wyścigu oscarowego twórców "Dziedzictwa Bourne'a" i "Michaela Claytona" z wirtuozerskimi zdjęciami Roberta Elswita, laureata Oscara za "Aż poleje się krew" oraz budującą mordercze napięcie muzyką Jamesa Newtona Howarda (6 nominacji do Oscara, w tym za "Osadę", "Ściganego", nominacja do BAFT-y za "Mrocznego Rycerza").

Reżyseria: Don Gilroy Zdjęcia: Robert Elswit

.

.

.

A LITTLE CHAOS

Kate Winslet jako Madame De Barra, projektantka królewskich ogrodów, we wzruszającej, zabawnej i pełnej pałacowych intryg podróży do Wersalu, gdzie król Ludwik XIV tworzy właśnie najniezwyklejszy dwór ówczesnej Europy.

Reżyseria: Alan Rickman Zdjęcia: Ellen Kuras

.

.

Szczegóły dotyczące Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE: www.camerimage.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz