Polska premiera na Cineman VOD: „Wyrok za prawdę” najnowszy thriller twórców „Homeland”

Jeremy Renner, Paz Vega oraz Andy Garcia i Ray Liotta w opartym na faktach thrillerze "Wyrok za prawdę" premierowo w Polsce na Cineman VOD

Już od 3 marca użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli zobaczyć elektryzujący thriller "Wyrok za prawdę" wyreżyserowany przez Michaela Cuestę, twórcę hitowej serii "Homeland". Film zostanie udostępniony po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD. "Wyrok za prawdę" to thriller polityczny oparty na biografii znanego amerykańskiego reportera Gary'ego Webba. Dziennikarz wpada na trop niebezpiecznych powiązań pomiędzy CIA i nikaraguańskimi Contras. W trakcie śledztwa odkrywa, że chodzi o handel narkotykami, a dokładnie dystrybucję olbrzymich ilości kokainy w największych amerykańskich miastach. Kolejne odkrycia, a następnie walka o publikację wybuchowego materiału przyczyniają się do nagonki na Webba, bezpardonowo prowadzonej przez agendy rządowe.

W rolę dziennikarza wcielił się dwukrotnie nominowany do Oscara Jeremy Renner ("Miasto złodziei", "The Hurt Locker", "Avengers", "American Hustle"). W filmie występuje znany z seriali "Czysta krew", "Synowie Anarchii" czy "Archiwum X" Robert Patrick, wielokrotnie nagradzana przez amerykańskie stowarzyszenia krytyków Rosemarie DeWitt oraz Paz Vega - laureatka canneńskiej Chopard Trophy. Również role epizodyczne zostały obsadzone znakomitymi aktorami. W filmie pojawiają się nominowany do Oscara Andy Garcia i nominowany do Złotego Globu Ray Liotta.

Reżyser Michael Cuesta to twórca mający na swoim koncie takie kultowe seriale jak "Dexter", "Sześć stóp pod ziemią" czy wreszcie "Homeland". W "Wyroku za prawdę" Cuesta postawił na doborową obsadę aktorską, co zaowocowało znakomitym, pełnym napięcia filmem. Także scenariusz "Wyroku za prawdę" adaptowany przez Petera Landesmana jest znakomitym materiałem filmowym: opowiada o niesłychanym politycznym skandalu, którego echa długo nie cichły i który przyczynił się do zdecydowanie większej przejrzystości poczynań amerykańskich agend rządowych.

Mocną strona filmu są świetne zdjęcia autorstwa niezwykle cenionego w Hollywood Seana Bobbitta, który ma na swoim koncie aż 3 nominacje do nagrody BAFTA, w tym za zdjęcia do zwycięzcy zeszłorocznych Oscarów filmu Steve'a McQueena - "Zniewolony. 12 Years a Slave".

Kolejna propozycja Cineman VOD w ramach cyklu Super Premium VOD to udostępniany od 17 marca thriller psychologiczny "Pojmani" w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara Atoma Egoyana. W rolach głównych występują Ryan Reynolds ("Safe House", "Pogrzebany"), Scott Speedeman ("Underworld", "I że cię nie opuszczę"), Rosario Dawson ("Sin City: Miasto grzechu") oraz gwiazda serialu "The Killing" - Mireille Enos. Film był pokazywany w ramach oficjalnej selekcji ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz