?Polska Pasikowskiego? ? projekcje i spotkania z gwiazdami 27 czerwca w Kinie Praha!

27. czerwca, w ramach projektu ?Noc Pragi?, Kino Praha zaprasza na przegląd filmów jednego z najbardziej cenionych polskich reżyserów ?Władysława Pasikowskiego.

O godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu ?Psy? oraz spotkanie z wybitnymi aktorami: Bogusławem Lindą, Markiem Kondratem, Januszem Gajosem i Edwardem Lubaszenko. Na ekranie pojawią się również ?Pokłosie? oraz ?Jack Strong?. Bilety już w sprzedaży!

Władysław Pasikowski to reżyser, który jest uznawany za najbardziej kasowego reżysera polskiego kina. Każdy jego film staje się natychmiastowym przebojem i przyciąga do kin rzesze widzów. Obok twórczości Pasikowskiego nie można przejść obojętnie.27 czerwca, w ramach przeglądu ?Polska Pasikowskiego? będzie można zobaczyć trzy filmy, które na stałe wpisały się do historii kina ?kultowe ?Psy?, ?Pokłosie? i ?Jack Strong?.O godz.19.00 przed pokazem filmu ?Psy? odbędzie się spotkanie z aktorami: Bogusławem Lindą, Markiem Kondratem, Januszem Gajosem i Edwardem Lubaszenko. Spotkanie poprowadzi Janusz Wróblewski, krytyk filmowy. Na kolejne projekcje zapraszamy w tym samym dniu na godz. 17.00 (?Pokłosie?) oraz 21.30 (?Jack Strong?). Przegląd filmowy ?Polska Pasikowskiego? oraz spotkanie z aktorami w ramach cyklu ?Janusz Wróblewski poleca? są częścią ?Nocy Pragi?, wydarzenia kulturalnego od 4 lat organizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Ceny biletów na spotkanie wynoszą 20 zł (?Psy? + spotkanie z twórcami w ramach cyklu ?Janusz Wróblewski przedstawia?), 10 zł (?Pokłosie? i ?Jack Strong?) .

POLSKA PASIKOWSKIEGO 27 czerwca (piątek) godz.17: 00 -?Pokłosie? godz.19: 00 -spotkanie z aktorami + pokaz filmu ?Psy? godz.21: 30 -?Jack Strong?

?Psy?-Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz, który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu. W jednej akcji traci trzech ludzi i postanawia się zemścić, a jego dawny przyjaciel Olo nie daje się wciągnąć do współpracy. Zwolniony z policji, zdążył już znaleźć lepszych pracodawców. W dodatku dziewczyna, którą zaopiekował się Franz, odchodzi, szukając bardziej opłacalnego związku.

?Pokłosie? -Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.

?Jack Strong? -Film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego -człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

    Zapraszamy na spotkanie z cyklu? Janusz Wróblewski przedstawia?! Ceny biletów: 10 zł - seans ?Pokłosie? i ?Jack Strong? 20 zł ?spotkanie z aktorami + pokaz filmu ?Psy? Na seanse nie obowiązują rezerwacje. Źródło: informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz