Polowanie czas zacząć. Premiera 3 sezonu „Hannibala” w AXN

Z nową tożsamością, lecz z tą samą niezaspokojoną żądzą zabijania, dr Lecter powraca do AXN w kolejnej odsłonie serialu Hannibal. Już 5 czerwca o 23:00, zaledwie dzień po amerykańskiej premierze, kanał AXN zaprosi widzów na pierwszy odcinek długo wyczekiwanego, trzeciego sezonu produkcji o najsłynniejszym mordercy w historii kina. Tym razem role się odwracają: Lecter ucieka i ukrywa się przed sprawiedliwością, z kolei Will Graham staje się myśliwym, który coraz lepiej poznaje swoją ofiarę.

Hannibal według scenariusza Bryana Fullera (znanego z produkcji Herosi oraz Gdzie pachną stokrotki) i w znakomitej reżyserii Davida Slade?a (Saga zmierzch: Zaćmienie, 30 dni mroku) to produkcja kanału AXN, należącego do koncernu Sony Pictures Television Networks. Fabuła serialu sięga do początków znajomości błyskotliwego psychiatry Hannibala Lectera (w tej roli znakomity Mads Mikkelsen) oraz utalentowanego profilera kryminalnego FBI, Willa Grahama (Hugh Dancy). Dzięki zadziwiającym zdolnościom, Graham potrafi odtworzyć myśli i skomplikowane metody działania seryjnych morderców. Jego niezwykłe umiejętności są jednocześnie jego przekleństwem: Will nie radzi sobie z emocjami, które towarzyszą mu w pracy konsultanta FBI, co sprytnie wykorzystuje dr Hannibal Lecter.

Po dramatycznych wydarzeniach finału drugiego sezonu, Hannibal ucieka ze Stanów i pod zmienionym nazwiskiem rozpoczyna nowe życie. Wraz ze swoją terapeutką dr Bedelią Du Maurier (Gillian Anderson) podróżuje po Europie, by w końcu osiąść we Florencji, gdzie zatrudnia się w muzeum Palazzo Capponi. Tymczasem Will, odzyskawszy zdrowie, udaje się w pościg za swoim niedoszłym zabójcą. We Włoszech trafia na ślad, który doprowadza go do miejsc związanych z dzieciństwem Lectera. Poznając kolejne szczegóły z jego przeszłości, detektyw coraz głębiej wnika w mroczną stronę psychiki doktora.

Twórcy Hannibala ponownie podzielili fabułę serialu na osobne części. W drugiej połowie trzeciego sezonu scenarzyści wprowadzają zaczerpnięty z powieści Thomasa Harrisa wątek seryjnego mordercy, Francisa Dolarhyde?a. W postać nowego przeciwnika błyskotliwego agenta wcieli się Richard Armitage - gwiazda filmowej trylogii Hobbita.

Premiera trzeciego sezonu Hannibala już w piątek 5 czerwca o godz. 23:00 w AXN. Kolejne odcinki w każdy piątek na kanale AXN.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz