„Pokój” i „Idol z ulicy” z nagrodami na Warszawskim Festiwalu Filmowym!

W ramach 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który w tym roku odbył się między 9 a 18 października, Nagroda Publiczności w kategorii filmów fabularnych trafiła do ?Pokoju? - poruszającego dramatu o niezwykłej miłości matki i syna.

Podczas festiwalu przyznano także trzy nagrody specjalne. ?Idol z ulicy? Hany Abu-Assada , odnoszący się do prawdziwej historii młodego Palestyńczyka, który wygrał telewizyjne show ?Arab Idol?, zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego.

"Pokój" w kinach od 8 stycznia 2015

Poruszający dramat o intensywności najlepszego thrillera z oscarowymi kreacjami aktorskimi Brie Larson, Joan Allen i debiutującego Jacoba Tremblay?a.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack.

Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Reżyseria: Lenny Abrahamson

"Idol z ulicy" niebawem w polskich kinach

Nowy film reżysera nominowanych do Oscara ?Paradise now? i ?Omara? (Srebrna Żaba na Festiwalu Camerimage i Nagroda Publiczności na Transatlantyku).

W jednej z głównych ról Nadine Labaki, autorka takich filmów jak kultowy ?Karmel? i nagrodzony na Festiwalu w Toronto ?Dokąd teraz??.

Porównywana do słynnego ?Slumdoga.Milionera z ulicy? prawdziwa historia nastolatka, który udowodnił sobie i światu, że marzenia pomagają przekraczać najtrudniejsze granice.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz