Pokazy seriali HBO i dyskusje twórców na festiwalu Nowa Fala Serial już w najbliższy weekend w Warszawie

Od dziś do niedzieli w Narodowym Instytucie Audiowizualnym będą odbywać się spotkania i pokazy seriali w ramach festiwalu Nowa Fala Seriali. To wydarzenie w sposób kompleksowy prezentuje fenomen współczesnych seriali. Spośród produkcji HBO będzie można obejrzeć takie tytuły, jak Vinyl, Pakt, Dziewczyny, Bliskość, Spojrzenia czy Treme, a także spotkać się z producentami Paktu. Wstęp na wydarzenia festiwalu jest wolny.

Vinyl _5_lowres

W piątek, 20 maja w sekcji Nordic Noir będzie można obejrzeć pilot polskiego serialu HBO Pakt z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Serial powstał na bazie norweskiego serialu Mammon, a obecnie trwa produkcja drugiego sezonu na bazie polskiego, autorskiego scenariusza. Zaraz po nim zostaną pokazane dwa pierwsze odcinki Mostu nad Sundem, ikony Nordic Noir. Pokazy poprzedzi rozmowa z producentami serialu HBO Pakt Anną Nagler i Maciejem Kubickim, oraz Christianem Wikanderem, scenarzystą Mostu nad Sundem. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kruk. Rozmowa rozpocznie się o godz. 16.45, a pokazy seriali o godz. 18.30.

HBO Pakt_odc. 6_aut. Piotr Książek (1) W sobotę, 21 maja o godz. 17.00 w ramach sekcji Życie to serial zostanie zaprezentowany wybór najciekawszych społecznie tytułów nowej fali seriali. Będzie można zobaczyć m.in. seriale HBO Bliskość, Dziewczyny i Spojrzenia. Pokazom będzie towarzyszyła rozmowa o tym, co to znaczy być dziś kobietą i mężczyzną, co znaczy związek, przyjaźń, miłość, bliskość i seks. Dyskusję poprowadzi Kaja Klimek, która poruszy również temat serialu jako współczesnej powieści. Również w sobotę odbędą się warsztaty dla scenarzystów w formule Writer?s Room z udziałem Macieja Kubickiego, Anny Nagler i Marcina Kubawskiego, pracujących aktualnie nad drugim sezonem serialu HBO Pakt.

Sobotni wieczór rozpocznie o godz. 22.00 koncert warszawskiego zespołu The Stubs, który w swoim repertuarze ma zarówno amerykański blues, punkowe inspiracje, jak i metalowe brzmienia. Będzie to wprowadzenie do dwugodzinnego pilota serialu HBO Vinyl. Jest to osadzona w Nowym Jorku lat 70. barwna historia o muzyce, bohemie, narkotykach i sukcesie, stworzona przez niezwykłe trio ? słynnego reżysera Martina Scorsese, lidera zespołu Rolling Stones Micka Jaggera i znakomitego scenarzystę Terence?a Wintera. Pokaz serialu Vinyl zaplanowano na godz. 23.15.

W niedzielę, 22 maja na festiwalu będzie można zobaczyć wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland i nominowany do nagrody Emmy pilot serialu HBO Treme, którego akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie po przejściu tragicznego w skutkach huraganu Katrina. To opowieść o mieście, które podnosi się z gruzów i zachowuje swoją tożsamość dzięki kulturze i muzyce. Tuż po pokazie orkiestra Grandioso poprowadzi przez ulice warszawskiego Służewa inspirowaną serialem taneczną paradę w stylu nowoorleańskim. Pokaz Treme zaplanowano o godz. 14.15, a paradę o godz. 15.45.

Treme sezon 1

W programie festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali znajdą się również pokazy filmów dla dzieci, piknik oraz impreza silent disco. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Festiwal odbywa się w budynku NiNA (Narodowy Instytut Audiowizualny) przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Wszystkie seriale HBO prezentowane podczas festiwalu można oglądać w serwisie internetowym HBO GO, w którym znajduje się biblioteka dotychczas wyprodukowanych seriali HBO, a na bieżąco pojawiają się kolejne premiery, takie jak Gra o tron, Dolina Krzemowa czy Figurantka.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie festiwalu:http://www.nina.gov.pl/projekty/festiwal-nina-wersja-beta-nowa-fala-seriali/program/

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz