Pojawił się polski zwiastun „Kongresu”

?Kongres?, to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tegorocznej jesieni. ?Kongres? to niezwykła adaptacja słynnego ?Kongresu futurologicznego? Stanisława Lema, którą wyreżyserował Ari Folman, twórca głośnego, nominowanego do Oscara ?Walca z Baszirem?.

W ?Kongresie? zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać ?zeskanowana? dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta, by móc dysponować nieograniczonym czasem dla najbliższych, okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

W roli głównej w jego filmie występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti i Jon Hamm. Za stronę wizualną ?Kongresu? odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało m.in. polskie Orange Studio.

Film na ekranach naszych kin pojawi się już 13 września

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz