?Pod Mocnym Aniołem? przedpremierowo w ramach cyklu ?Kocham Kino w Multikinie?

W czwartek 16 stycznia w ramach cyklu ?Kocham Kino w Multikinie? widzowie będą mogli zobaczyć przedpremierowo najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego ?Pod Mocny Aniołem?. Jest to opowieść, która uderzy do głowy, wstrząśnie i zachwieje Polską. Na film zaprasza autorka cyklu, Grażyna Torbicka.

?Pod Mocnym Aniołem? ? mocna jak spirytus historia Jurusia, pisarza i alkoholika, już 16 stycznia na pokazach przedpremierowych w ramach ?Kocham Kino w Multikinie?. Głównego bohatera widzowie poznają w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej? Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Jest to film o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera ?Drogówki?, ?Róży? i ?Wesela? to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001).

?Były obawy, jest wyłącznie zachwyt? (Jerzy Pilch, po obejrzeniu filmu)

Kocham Kino w Multikinie: ?Pod Mocnym Aniołem? 16 stycznia, czwartek, start: 19.00 Seans odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Sopot, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie Złote Tarasy odbędzie się spotkanie z reżyserem, Wojtkiem Smarzowskim i aktorami występującymi w filmie: Robertem Więckiewiczem i Julią Kijowską.

Ceny biletów normalnych: 20-22 zł (w zależności od kina) Ceny biletów ulgowych i promocyjnych: 13-18 zł (w zależności od kina i rodzaju zniżki)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz