POD MOCNYM ANIOŁEM (Pod Mocnym Aniołem)

Produkcja: Polska
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski
Obsada: Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz
Gatunek: komediodramat
Dystrybutor: Kino Świat
Opis filmu/opis dystrybutora:
Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera ?Drogówki?, ?Róży? i ?Wesela? to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001).

 

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić... Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.
 Na płytach DVD i Blu-ray z głośnym filmem "Pod mocnym Aniołem" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego znalazł się również specjalny dodatek: prawie godzinny dokument Adama Lewandowskiego "Pod mocnym Smarzolem". Dokument opowiada o kulisach powstawania filmu "Pod mocnym Aniołem" . O produkcji mówi ą reżyser, producent aktorzy m.in.: Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Arkadiusz Jakubik i Kinga Preis, charakteryzatorka, kostiumografka, autor zdjęć oraz koordynator kaskaderów. Z wypowiedzi twórców i aktorów dowiemy się jak przebiegały prace, skąd wziął się pomysł na scenariusz i z jakich źródeł aktorzy czerpali inspirację tworząc swoje postacie. Znajdziemy tam również unikalne zdjęcia z kręcenia poszczególnych scen oraz ujęcia z życia na planie podczas 47 dni zdjęciowych. "Pod mocnym Smarzolem" zawiera wiele ciekawych komentarzy, które pozwolą lepiej zrozumieć przesłanie samego filmu i powody jego powstania. Wierni fani Wojtka Smarzowskiego - "Smarzola" z pewnością nie będą zawiedzeni.
Premiera DVD: 21 maja 2014
Nośnik: DVD/Blu-Ray

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz