„Po wielu latach walki kredytobiorcy wreszcie doczekali się filmu, który pokazuje bankowe bezprawie”

„Banksterzy” - emocjonujący film sensacyjny, który pokazuje prawdę o systemie bankowym

Kino spod znaku zaangażowanych produkcji typu „Erin Brockovich” czy „Raportu Pelikana”. Wielkie filmowe śledztwo o największej aferze finansowej III RP, której ofiarami stali się zwykli ludzie. Międzynarodowe mechanizmy i wielkie machlojki, które miały wpływ na codzienne życie wielu z nas. Drobiazgowo zaplanowane manipulacje, które miały zachęcać klientów do korzystania ze szkodliwych usług. To tło „Banksterów” - emocjonującego filmu sensacyjnego pokazującego, jak 900 000 polskich rodzin zostało wrobionych w niekorzystne rozwiązania finansowe. Jak do tego doszło, że skończyli z kredytami, których raty rosną, a zadłużenie wcale nie maleje? Jak bezwzględne były banki, skazując ludzi na lata strachu i niepewności? Poruszające i budzące emocje historie o nas samych i naszych przyjaciołach, z czym musimy się zmierzać i jak do tego doszło. Gniew, smutek i ludzkie dramaty - prawdziwe historie o marzeniach, rodzinie i dążeniu do szczęścia. Kto za tym stał i jak do tego doszło, że spokój polskich rodzin został zagrożony przez toksyczne pożyczki we frankach? Odpowiedź w kinach - zobaczcie „Banksterów”, już 16 października na ekranach.

Po wielu latach walki kredytobiorcy wreszcie doczekali się filmu, który pokazuje bankowe bezprawie”

„Wielu z nas, kredytobiorców, odnajdzie w bohaterach siebie”

„Film ogląda się w napięciu”

Barbara Husiew, Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

„W wielu scenach widziałam siebie i swoją rodzinę”

„Realni bohaterowie i autentyczne historie, które doskonale znamy z własnego życia”

„Wiarygodnie pokazuje rzeczywistość, z którą zmagamy się od tylu lat”

Agnieszka Bińka, Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

raz zawierający osoba, wewnątrz, stół, siedzi

Opis wygenerowany automatycznie
raz zawierający wewnątrz, osoba, kostium, stół

Opis wygenerowany automatyczni
raz zawierający wewnątrz, osoba, stół, sufit

Opis wygenerowany automatycznie
raz zawierający osoba, wewnątrz, mężczyzna, kobieta

Opis wygenerowany automat
raz zawierający osoba, wewnątrz, kobieta, młode

Opis wygenerowany automatyczn
raz zawierający wewnątrz, okno, stół, osoba

Opis wygenerowany automatycznie
raz zawierający osoba, mężczyzna, zewnętrzne, osoby

Opis wygenerowany automat
raz zawierający osoba, kostium, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automat

Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni szokujący mechanizm manipulacji, żerujących na potrzebach i emocjach, ale też bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego. A gdy skończą się wszystkie racjonalne rozwiązania, bohaterom pozostaną już tylko najbardziej dramatyczne wybory.

„Banksterzy” to opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania  w stosunku do swoich klientów, o totalnej bezsilności i inercji systemu nadzoru bankowego i struktur państwa, które winny dawać gwarancję stabilności i bezpieczeństwa także finansowego obywatelom, o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale nasza opowieść jest przede wszystkim o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu który jest tu siłą sprawczą, wartością samą w sobie i środkiem do osiągnięcia celu.

W kinach od 16 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz