Plejada polskich gwiazd w adaptacji światowego bestlsellera – zdjęcia z filmu ?Biegnij, chłopcze, biegnij?

W tym filmie wystąpili: Zbigniew Zamachowski, Izabela Kuna, Przemysław Sadowski, Grażyna Szapołowska, Mirosław Baka, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Błęcka-Kolska, Elizabeth Duda oraz bracia-bliźniacy Andrzej Tkacz i gwiazda ?Chce się żyć? ? Kamil Tkacz. ?Biegnij, chłopcze, biegnij?, czyli ekranizacja bestsellerowej książki Uriego Orleva w kinach od 10 stycznia. Prezentujemy oficjalne zdjęcia.

?Biegnij, chłopcze, biegnij? to uhonorowana Nagrodą Publiczności na 23. edycji MFF w Cottbus adaptacja światowego bestsellera autorstwa Uriego Orleva. Po premierowym pokazie festiwalowym widzowie zgotowali filmowi trwającą 15 minut owację. W obsadzie zobaczymy znakomitych polskich aktorów, takich jak Zbigniew Zamachowski, Izabela Kuna, Przemysław Sadowski, Grażyna Szapołowska, Mirosław Baka, Olgierd Łukaszewicz czy Elizabeth Duda. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawia się w tej produkcji Andrzej Tkacz, który wraz ze swoim bratem-bliźniakiem Kamilem (pamiętanym z głośnego ?Chce się żyć?) gra główną rolę. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to prawdziwa historia Yormana Friedmana, sięgająca tragicznych czasów II wojny światowej. To opowieść o osieroconym chłopcu, który - zdany na pomoc obcych - próbuje przetrwać koszmar okupacji. Reżyserem tego poruszającego filmu jest laureat Oscara - Pepe Danquart. Oficjalny zestaw zdjęć do filmu.

?Biegnij, chłopcze, biegnij? w kinach od 10 stycznia 2014 roku

Niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji.

?Ciężkie losy małego chłopca pośród okropieństw wojny są tak nieprawdopodobne, że ciężko uwierzyć w to, że naprawdę miały miejsce. Jednak jest to prawda. Chłopiec przeżył, jest obecnie starszym panem i chętnie opowiada swoją historię.? - Pepe Danquart, reżyser

?Scenarzyście filmu udało się stworzyć wspaniałą adaptację książki, wydobył z niej to, co najważniejsze, nie tracąc ani odrobiny jej emocjonalnego oddziaływania. Z ogromną wrażliwością i intuicją wnikliwego obserwatora utkał przygodową historię relacjonowaną przez dziecko, która chwyta widza za gardło i nie puszcza, aż do ostatniej sceny. ?Biegnij chłopcze, biegnij? jest odą na cześć życia, wiary i nadziei.? - Susanne Kusche i Uwe Spiller, producenci

?To autentyczna, przejmująca historia, która wcale nie jest pesymistyczna. Historia o sile, nadziei i odwadze.? - Pepe Danquart, reżyser.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz