Platige Image z animago AWARD 2019 dla Najlepszego cinematika do gry!

Studio Platige Image zdobyło główną nagrodę w kategorii Najlepszy Cinematik do Gry Wideo (Best Game Cinematic) w ramach trwającej właśnie w Monachium konferencji animago. To kolejne wyróżnienie trailera Metro Exodus: Artyom's Nightmare.

Jury doceniło zwiastun kolejnej odsłony kultowej serii „Metro”, przyznając jego twórcom nagrodę dla najlepszego cinematika w 2019 r. Trailer autorstwa Platige zabiera widza w zapierającą dech, dziejącą się na kilku płaszczyznach podróż. Osadzona w postapokaliptycznym, opartym na prozie Dmitrija Głuchowskiego świecie, mroczna wizja głównego bohatera Artyoma, jest  pełna zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic.

Obejrzyj Metro Exodus: Artyom's Nightmare

W imieniu Studia, nagrody odebrali twórcy: Daria Zienowicz, Tomek Suwalski, Hubert Zegardło i Karol Klonowski.

–  Dziękujemy Animago za wspaniałą konferencje i za celebrowanie sztuki cinematikow, animacji i efektów wizualnych od ponad 20 lat. To najwyższe wyróżnienie w branży i ogromny zaszczyt dla nas. To nagroda dla całego zespołu Platige Image, który włożył w projekt ogromne pokłady pracy i pasji – powiedział podczas na ceremonii Tomek Suwalski, reżyser.

– To sukces całego zespołu. Twórczy dialog oraz  praca nad każdym detalem przełożyły się na efekt końcowy. Bardzo dziękuję każdemu z osobna za zaangażowanie. W szczególności dziękuję wydawcy Deep Silver i developerowi gry 4A Games za świetną współpracę – mówi producentka Daria Zienowicz.

Gra Metro Exodus, wyprodukowana przez 4A Games i wydana przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji. Dzieło Platige zwyciężyło w konkursie z trailerami do takich produkcji jak Cyberpunk 2077 oraz Outsiders: Director’s Cut.

Animago AWARD to prestiżowy, międzynarodowy konkurs oceniający najlepsze animacje 3D, efekty specjalne oraz projekty sztuki wizualnej. Na przestrzeni 20 lat do konkursu zgłoszonych zostało ponad 22 000 projektów z 58 krajów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz