Platige Image nominowane do Animago Award 2019 w kategorii Najlepszy cinematik do gry

Studio Platige Image zostało nominowane w kategorii Najlepszy cinematik do gry wideo (Best Game Cinematic) w ramach Animago Awards 2019 za trailer Metro Exodus: Artyom's Nightmare.

Trailer autorstwa Platige wprowadza w zróżnicowany świat i bogatą historię najnowszej odsłony serii gier Metro. Widz wraz z Artyomem otrzymuje wizję wydarzeń, które nadejdą podczas jego postapokaliptycznej odysei.

Metro Exodus, wyprodukowane przez 4A Games i wydane przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji. Zespół Platige jest szczególnie dumny ze swojego dzieła, które spotkało się ze znakomitym odbiorem ze strony fanów serii, a teraz także ze strony jury Animago.

Animago to jedna z najważniejszych konferencji branży grafiki i animacji. To także jedna z niewielu imprez, podczas której specjalną kategorie zadedykowano cinematikom. Nasza obecność w trójce wyróżnionych prac z roku 2019 to ogromny zaszczyt i przywilej - mówi Tomek Suwalski, reżyser.

To dla nas wszystkich powód do dumy. Pomimo tego, że w napisach końcowych jesteśmy porozdzielani i każdy z nas miał inny wkład, to i tak efekt końcowy jest naszym wspólnym dziełem. Dlatego chciałabym podziękować każdemu z osobna i wszystkim razem za dialog twórczy, zaangażowanie, profesjonalizm i efektywną współpracę. W dobrej ekipie siła - mówi producentka Daria Zienowicz.

Platige Image to polskie studio produkcji i postprodukcji. Specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo.

Zespół składa się z ponad 200 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. W ciągu ponad 20 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwali Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Obejrzyj Metro Exodus: Artyom's Nightmare

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz