Platforma wiertnicza – więzienie na życzenie

To jest więzienie na życzenie, tak o pracy na platformach wiertniczych mówią jej pracownicy. Kilka tygodni w jednym miejscu, ciągle te same twarze. Mały pokój z telewizorem, komputerem i łazienką. Jeśli te warunki nie są odstraszające można aplikować w każdej chwili. Praca na platformach zaliczana jest do elity najcięższych zawodów świata. Rocznie przeciętny pracownik może zarobić nawet 150 tys. dolarów.

Największe szanse dostania pracy na platformach mają mężczyźni w wieku 20-50 lat. Najczęściej poszukiwani pracownicy to: chemicy, specjaliści od wierceń, personel medyczny, pielęgniarki, lekarze, personel hotelowy i gastronomiczny, jak również elektrycy, ślusarze oraz spawacze i mechanicy. Czas pracy na platformie zależy od zajmowanego stanowiska. Dzień roboczy trwa zazwyczaj 12 godzin, a pracownicy pracują w cyklach 28/28. Oznacza to 28 dni po 12 godzin, a następnie 28 dni wolnych. Rodzaj wykonywanego zawodu ma także wpływ na długość dni pracujących i liczbę dni wolnych. I najważniejsze ? kwalifikacje. Poniżej lista warunków, które muszą zostać spełniona, aby dostać pracę na platformie:

? znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym ? szkolenia z zasad bezpieczeństwa ? uprawnienia do wykonywania określonego zawodu ? I kat. zdrowia ? kursy (Fire Prevention and Fire Fighting, Personnel Survival Techniqum, First Aid, Helicopter Underwater Escape Training)

Najnowszy film Petera Berga Żywioł. Deepwater Horizon to historia największej platformie wiertniczej na świecie. Deepwater Horizon znajdowała się w amerykańskim sektorze Zatoki Meksykańskiej. W 2010 roku doszło na niej do potężnej eksplozji, która spowodowała zatonięcie platformy. W epicentrum zdarzeń znajduje się Mike Williams (Mark Wahlberg), którego zadaniem będzie ocalenie swojej załogi. Służby ratunkowe mają ograniczony dostęp do platformy ze względu na szalejący ogień i niesprzyjające warunki pogodowe.

"Żywioł. Deepwater Horizon" wejdzie na ekrany kin 30 września.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz