?Pitbull. Nowe porządki? – ponad 555 tysięcy widzów!

?Pitbull? ponownie zmiażdżył konkurencję. Ponad 555 tysięcy widzów w 10 dni. ?Zjawa? z DiCaprio w tyle.

?Pitbull. Nowe porządki? podbija kina. Film do tej pory zobaczyło ponad 555 tysięcy widzów, a w ten weekend pokonał frekwencyjnie nominowaną do Oscara w 12 kategoriach ?Zjawę? z Leonardo DiCaprio w roli głównej ? film, który zdobył trzy Złote Globy.

Piotr Guszkowski z Gazety Wyborczej pisze o ?bardzo udanym debiucie Piotra Stramowskiego? - ?Vega ma zarówno ucho do dialogów z ulicy, jak i nosa do obsady. Dzięki temu Pitbull. Nowe porządki barwnymi postaciami stoi?. Powierzając główną rolę debiutującemu Stramowskiemu Vega stworzył nową ikonę kina policyjnego. Natomiast partnerująca mu Maja Ostaszewska, grając na przekór swojemu dotychczasowemu emploi, ?urzeka w roli byłej żony gangstera (?), nie sposób jej nie polubić? ? dodaje krytyk.

Vega stara się proponować aktorom role, które są odległe od tego, z czym kojarzą się na co dzień: ?Nie są tu obsadzeni ?po warunkach? i myślę, że to zaskakujące kreacje, które dadzą widzom coś, czego nie dostali w żadnym innym filmie. Udało się obsadzić Bogusława Lindę, Agnieszkę Dygant, czy Maję Ostaszewską w zaskakujących rolach, jakich nie tworzyli wcześniej. Wyszło to kapitalnie. Często aktor marzy o tym, by zagrać kogoś, kto jest jak najdalej od niego, jeśli chodzi o osobowość i fizyczność. Dało to znakomite efekty?, mówi reżyser.

Co jeszcze powoduje, że film już drugi tydzień znajduje się na pierwszym miejscu boxoffice?u? Jak twierdzi Vega temat policyjny będzie wieczny. A w polskim kinie dawno takiego mocnego filmu nie było. Zgłębiając świat przestępczy reżyser zrobił szczegółową dokumentację. ?Mięsiste dialogi i mocne tempo? (Piotr Guszkowski, Gazeta Wyborcza) sprawiają, że ?Pitbull. Nowe porządki? zachwyca nie tylko widzów, ale i krytyków. ?Wciąga bez reszty!? (Maciej Misiorny, Tele Tydzień), ?zjednał mnie swą niesłychaną energią? (Jacek Szczerba, Gazeta Wyborcza), ?to filmowa ekstraklasa? (Sylwia Krasnodębska, Gazeta Polska Codziennie), ?to mocne kino sensacyjne, nawiązujące do stylistyki Martina Scorsese? (Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz