Piosenki do „Układu zamkniętego” i „Miasta 44” nagrodzone! Pierwsza edycja festiwalu „Kamer-Ton” w całości dla Kino Świat.

 

W ramach 19. Forum Kina Europejskiego Cinergia, po raz pierwszy w historii, zorganizowano Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej ? ?Kamer-Ton?. Zwycięzcą debiutanckiej edycji imprezy został utwór ?Układ zamknięty? Kultu, promujący film Ryszarda Bugajskiego pod tym samym tytułem. Nagrodę publiczności zdobyła piosenka ?Miasto? do superprodukcji ?Miasto 44? Jana Komasy. Obydwie kompozycje powstały do filmowych hitów, które na polskie ekrany wprowadził Kino Świat.

Kult ? ?Układ zamknięty?:

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=7oX727I9oRw[/youtube]

Anna Iwanek, Pati Sokół feat. Piotr Cugowski ? ?Miasto?:

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=s9i1llf_6Hc[/youtube]

W pierwszej edycji konkursu ?Kamer-Ton? do nagrody głównej nominowano siedem piosenek, z których trzy były utworami do hitów z repertuaru Kino Świat. Poza zwycięskimi kompozycjami Kultu oraz Anny Iwanek, Pati Sokół i Piotra Cugowskiego, do filmów ?Układ zamknięty? i ?Miasto 44?, w gronie nominowanych znalazł się również utwór Bilona ?Sierpniowe niebo? do produkcji ?Sierpniowe niebo. 63 dni chwały?. Wszystkie trzy kompozycje zdobyły uznanie i wielką popularność w polskim internecie, łącznie notując blisko 1 850 000 odsłon na oficjalnym kanale Kino Świat w serwisie Youtube. Co więcej, utwór Anny Iwanek i Pati Sokół od kilku tygodni świetnie radzi sobie na Liście Przebojów Radia Zet, gdzie zajmuje aktualnie wysoką drugą pozycję!

Zwycięzców ?Kamer-Ton? poznaliśmy wczoraj podczas muzycznej gali w reaktywowanym kinie Polonia. Wyboru najlepszej piosenki dokonało czteroosobowe jury w składzie: Zbigniew Zamachowski (przewodniczący), Sonia Bohosiewicz, Janusz Rudnicki i Jacek Bieleński. Nagrodzone kompozycje zamykają długą listę muzycznych przebojów, powstałych na przestrzeni lat do obrazów z repertuaru Kino Świat. Utwory do filmów dystrybutora wykonywały w przeszłości takie sławy, jak Grzegorz Markowski, Anna Wyszkoni, Kombii, Edyta Górniak, Abradab, Andrzej Piaseczny, Liber i inni.

Najpopularniejszym z nich został wielki hit ?Śniadanie do łóżka? śpiewany przez popularnego Piaska (blisko 8 400 000 odsłon w serwisie Youtube). Natomiast najnowszym z filmowo-muzycznych przebojów Kino Świat jest rapowa wersji hitu ?Dzień dobry, kocham cię? z repertuaru grupy Strachy Na Lachy, wykonana wspólnie przez Barbarę Kurdej-Szatan i zdobywcę tytułu Artysta Roku Eska Music Awards i VIVA Comet Awards ? Libera. W Youtube klip do utworu promującego komedię ?Dzień dobry, kocham cię? obejrzało już prawie 800 000 użytkowników serwisu!

Liber i Basia Kurdej-Szatan ? ?Dzień dobry, kocham cię?:

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=bSEHayJCalE[/youtube]

Bilon ??Sierpniowe niebo?:

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=_YMdi3TGKao[/youtube] Źródło: materiały prasowe  

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz