„Pieśń słonia” z Xavierem Dolanem – z kina prosto na VOD

"Pieśń słonia" to najnowszy film z udziałem Xaviera Dolana. Ten kameralny dramat nie zszedł jeszcze z ekranów kin, a już dzisiaj debiutuje na VOD. Film dostępny jest na żądanie w serwisie outfilm.

 

Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę. ?Pieśń słonia? to kanadyjski dramat ze świetną kreacją aktorską Xaviera Dolana (?Zabiłem moją matkę?, ?Wyśnione miłości?, ?Tom?), któremu towarzyszą takie gwiazdy jak Bruce Greenwood (?Star Trek?, ?Ja, robot?), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za ?Capote? i ?Być jak John Malkovich?) oraz Carrie-Anne Moss (seria ?Matrix?, ?Memento?).

Pochlebnie o filmie

"Dolan szarżuje. Kokietuje, lawiruje między agresją a poufałością, szczerzy się i eksponuje białe ząbki. Jest irytujący ? i świetnie sprawdza się jako pacjent, który odwraca role i terapeutyzuje swoich lekarzy na kozetce." Aktivist!

"To dramat z kryminalnym zacięciem fenomenalnie zagrany przez Dolana, który zaskakuje coraz większą twórczą dojrzałością." Kinoactive! ?Pieśń słonia" to spektakl dwóch aktorów i dla nich warto ten film obejrzeć." FILM Źródło: informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz