Pierwszy zwiastun filmu „Sicario”

W języku hiszpańskim Sicario to zabójca, wynajęty morderca.

Denis Villeneuve, twórca m.in. znakomitego Labiryntu, tym razem zaprowadzi widza do dusznego i mrocznego Ciudad Juárez, stolicy narkotykowych karteli.

Meksykańskie miasto leży blisko El Paso, tuż za rzeką Rio Grande. Juárez, niegdyś rozwijająca się miejscowość, stała się w pewnym momencie ?światową stolicą morderstw?. W wyniku wojen prowadzonych między kartelami codziennie znikało tak wiele osób i jednocześnie znajdowano tak dużo zwłok, że wiadomości o tych drastycznych procederach przestały szokować samych mieszkańców i lokalne władze.

Mimo, że od 2012 roku liczba zabójstw maleje, miasto w dalszym ciągu uznawane jest za jedno z najniebezpieczniejszych na świecie. Klimat miasta można zobaczyć w pierwszych scenach z filmu.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sR0SDT2GeFg[/youtube]

"Sicario" swoją oficjalną międzynarodową premierę miał podczas 68. Festiwalu Filmowego w Cannes. Na ekranach polskich kin pojawi się 25 września.

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany ?konsultantem?, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz