Pierwszy w Warszawie pokaz przedpremierowy filmu „Karbala” w kinie Atlantic

Pierwszy w Warszawie pokaz przedpremierowy oraz spotkanie z twórcami filmu: ?Karbala? niedziela 6 września godz. 18.00 KUP bilet już dziś.

W spotkaniu po pokazie udział wezmą: Krzysztof Łukaszewicz ? reżyser filmu Bartłomiej Topa - aktor Antoni Królikowski ? aktor Michał Żurawski - aktor Piotr Głuchowski ? współautor książki ?Karbala? Spotkanie poprowadzą prof. Ewa Marciniak (UW) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic)

Przyjdź do Kina Atlantic i zobacz jako pierwszy najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza jeszcze przed oficjalną premierą!

To były 4 dni piekła. Podczas islamskiego święta Aszura w irackim mieście Karbala dochodzi do ataku na ratusz. W obronie City Hall stają polskie i bułgarskie oddziały. Dysponując resztkami amunicji, pozbawieni łączności z bazą, muszą stanąć oko w oko z wrogiem. Rozpoczynają walkę z przeciwnikiem i własnym lękiem. Jedyną drogą ucieczki przed śmiercią jest zwycięstwo. ?Karbala? odsłania kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia. Autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej. Prawdziwy portret polskich żołnierzy. W rolach głównych Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Leszek Lichota, Tomasz Schuchardt, Christo Shopov oraz Michał i Piotr Żurawscy. W kinach od 11 września 2015 r.

O książce: Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa. Tak bywało w Wietnamie, tak było w somalijskim Mogadiszu i podobnie stało się w irackiej Karbali. Wiosną 2004 roku islamska Armia Mahdiego zaatakowała polskie oddziały w naszej strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku. Generałowie stracili wszystkie kontrolowane dotąd przez Polaków miasta; An-Nadżaf, Al-Kut, Ad-Diwanijję, Al-Hillę i Karbalę, najświętsze miasto szyitów. Musieliśmy oddać koszary, pałace gubernatorskie i siedziby władz ? oprócz ratusza w Karbali. Kapitan Grzegorz Kaliciak z kilkudziesięcioosobowym oddziałem przez trzy dni i trzy noce odpierał tam szaleńcze szturmy dziesięciokrotnie liczniejszych przeciwników. Była to największa bitwa Polaków od czasów II wojny światowej. Ta książka jest relacją uczestników tamtych zdarzeń. Jest też hołdem oddanym odwadze polskich żołnierzy. Jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor. I o nim jest ta książka. Podpułkownik Grzegorz Kaliciak, dowódca obrony ratusza w Karbali Takiej książki jeszcze nie było. Dobrze, że wreszcie jest, Polska armia sobie na nią zasłużyła. Generał broni Waldemar Skrzypczak Cieszy fakt, że obrona City Hall znalazła miejsce w takiej publikacji i mam nadzieję, że książka ta rozpocznie uczciwą dyskusję na temat udziału Sił Zbrojnych RP w operacji irackiej. Generał broni Edward Gruszka, w 2004 roku dowódca polskich wojsk w Iraku Premiera książki: 20 sierpnia 2015 r.

Wydawnictwo AGORA Program wydarzenia: 18.00 ? 18.15 ? powitanie gości 18.15 ? 20.10 ? projekcja filmu 20.10 ? 21.00 - spotkanie z Twórcami 21:00 ? 21:30 - podpisywanie książek i plakatów Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki ?Karbala? Ceny biletów: 31zł ? bilet normalny 25zł ? bilet ulgowy (Karta Kinomana, Studenci, Seniorzy)

Źródło: informacja nadesłana/zdj. materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz