Pierwszy w Polsce pokaz przedpremierowy filmu ?Powstanie Warszawskie?

 

Kino Atlantic zaprasza na: Pierwszy w Polsce pokaz przedpremierowy filmu ?Powstanie Warszawskie? oraz dyskusję, sobota 03 maja godz. 17:00. Po pokazie zapraszamy na dyskusję z twórcami i Bohaterami walczącymi w Powstaniu, w której udział wezmą:

Piotr Śliwowski  - producent, Bartosz Putkiewicz - dźwięk, Michał Żurawski - aktor, Kazimierz Mikos ps. Bażant ? Powstaniec Warszawski rozpoznany w filmie.

Dyskusję poprowadzą Artur Wolski (Kino Atlantic) oraz Tomasz Jastrun (Miesięcznik Zwierciadło). Podczas rozmowy, na dużym ekranie zaprezentowane zostaną nieznane fotografie Powstańców, którzy wystąpili w filmie. Po spotkaniu zapraszamy na słodką niespodziankę przygotowaną przez Cukiernię A. Blikle.

?POWSTANIE WARSZAWSKIE? to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Film opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu ?prawdziwej? wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie ?Palladium?. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. Bracia mogą wreszcie nakręcić ?prawdziwą? wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia ? świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem?

6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego, 6 miesięcy pracy, zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków, 1000 godzin konsultacji kolorystycznych, 1200 ujęć, 1440 godzin koloryzacji i rekonstrukcji, 112.000 wybranych klatek, 648.000 minut rekonstrukcji, 22.971.520 megabajtów danych ? to tylko niektóre liczby pozwalające uświadomić sobie, choćby częściowo, ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu ?Powstanie Warszawskie?. Efektem jest 85 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.

?POWSTANIE WARSZAWSKIE? ujrzy już niedługo światło dzienne dzięki Janowi Ołdakowskiemu, Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego i Piotrowi C. Śliwowskiemu, Kierownikowi Sekcji Historycznej MPW. Autorem pomysłu na fabułę jest Jan Komasa. Na potrzeby współczesnej produkcji dialogi napisali Joanna Pawluśkiewicz i Michał Sufin. Nad koloryzacją materiałów zdjęciowych czuwał uznany polski autor zdjęć Piotr Sobociński jr. Scenariusz stworzyli Jan Ołdakowski, Piotr Śliwowski oraz Joanna Pawluśkiewicz. Za montaż odpowiadały Milenia Fiedler i Joanna Brühl. Muzykę stworzył Bartosz Chajdecki.  Za pełne udźwiękowienie filmu odpowiada Bartosz Putkiewicz.

Ceny biletów:

29zł ? bilet normalny 23zł ? bilet ulgowy (Karta Kinomana, Studenci, Seniorzy)

Zakup biletów wyłącznie w kasach Kina Atlantic!

Szczegóły:

www.facebook.com/powstaniewarszawskiefilm

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz