Pierwszy człowiek, który pokonał grawitację – polski plakat filmu „Gagarin”

30 maja na ekrany polskich kin zawita ?Gagarin? ? spektakularna ekranizacja historii pierwszego człowieka, któremu udało się pokonać grawitację i wzlecieć w kosmos.

Twórca głośnego ?Ładunku 200? podjął się reżyserii filmu o jednym z najbardziej znanych ludzi XX wieku. Mowa tu o Juriju Gagarinie. Młodego asa lotnictwa wybrano z trzech tysięcy ochotników i wytypowano do lotu w kosmos. 27-letni wówczas Gagarin jako pierwszy człowiek na świecie pokonał grawitację i wyleciał poza atmosferę ziemską. Film opowiada zarówno o samym historycznym wydarzeniu jak i przeszłości sławnego lotnika.

Spektakularna biografia Jurija Gagarina ? pierwszego człowieka, który pokonał grawitację i poleciał w kosmos. Film w reżyserii twórcy ?Ładunku 200?.

Na świecie trwa zimna wojna. Wyścig zbrojeniowy ZSRR i USA sięga zenitu. Dwa mocarstwa zaciekle rywalizują, które z nich zdoła jako pierwsze wysłać człowieka w kosmos. Spośród trzech tysięcy najlepszych radzieckich pilotów zostaje starannie dobrana dwudziestka najzdolniejszych asów przestworzy. Jednym z nich jest 27-letni Jurij Gagarin. 12 kwietnia 1961 roku z kosmodromu Bajkonur startuje jednoosobowy statek kosmiczny Wostok 1. Na pokładzie znajduje się Gagarin ? pierwszy człowiek, któremu udało się polecieć w kosmos.

?Gagarin? w kinach od 30 maja

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz