Pierwsze w Polsce materiały video w technologii 360 stopni z planu serialu HBO „Pakt”

HBO jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce publikuje materiały w technologii 360 stopni z planu zdjęciowego drugiego sezonu serialu Pakt. Obecnie produkcja jest na etapie zdjęć, ale widzowie już teraz mogą zajrzeć za jej kulisy i zobaczyć, jak wygląda praca na planie jednej z największych polskich produkcji telewizyjnych.

Zdjęcia do drugiego sezonu serialu produkcji HBO ? Pakt rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Już teraz twórcy serialu umożliwiają zajrzenie za kulisy planu zdjęciowego. Dzięki wykorzystaniu technologii video 360 stopni widzowie mogą przyjrzeć się realizacji wybranych scen tak, jakby stali w centrum planu zdjęciowego serialu. Udostępnione przez HBO materiały z planu pokazują pracę ekip filmowych na dwóch planach zdjęciowych ? w Warszawie i na Śląsku.

Gdy tylko poznaliśmy możliwości, jakie daje technologia 360 stopni, pomyśleliśmy, że będzie to idealne rozwiązanie do stworzenia materiałów z planu zdjęciowego. Dlatego zdecydowaliśmy się jako pierwsza stacja w Polsce przygotować materiały w tej technologii do nowego sezonu ?Paktu?. Dzięki niej widz będzie mógł poczuć się jak na planie zdjęciowym i jak nigdy dotąd przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca filmowców ? mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

Technologia video 360 stopni umożliwiła przygotowanie niestandardowych materiałów z planu drugiego sezonu Paktu. Dzięki niej widzowie mogą swobodnie rozglądać się po planie filmowym i oglądać, co dzieje się dookoła nich. Materiały są dostępne na urządzeniach mobilnych (aplikacje YouTube, Facebook) oraz komputerach.

W drugim sezonie Paktu występują Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Filip Pławiak i Mariusz Bonaszewski. Całość serialu reżyseruje Leszek Dawid, twórca wielokrotnie nagradzanych filmów fabularnych Jesteś bogiem i Ki, a także głośnego dokumentu Bar na Viktorii. Produkcja powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Autorem zdjęć jest Paweł Flis (Demon, Chrzest, Pakt - I sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Premiera Paktu odbędzie się jesienią tego roku.

Źródło: informacja prasowa


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz