Pierwowzór dziadka Dicka

Wydawać by się mogło, że taki dziadek jak Dick Kelly (Robert De Niro) nie istnieje naprawdę. A jednak?

Na podstawie przygód ojca scenarzysty, a dokładnie tej jednej nocy, którą spędzili razem, powstał pomysł na film.

Co Ty wiesz o swoim dziadku? w kinach już w najbliższy piątek.

Scenarzysta John M. Phillips stworzył postać Dicka Kelly po zaskakującej nocy, którą spędził wraz ze swoim ojcem. Okazało się, że szanowny rodziciel nie tylko nie potrzebował pomocy młodego w zdobywaniu serc niewieścich, ale też mógłby go spokojnie nauczyć paru rzeczy o paniach.

Zaczęliśmy rozmawiać z przypadkowo spotkanymi kobietami, a mój ojciec znalazł się z jakiegoś powodu w swoim żywiole ? był czarujący, zabawny i zawsze wiedział, co powiedzieć, jak zareagować. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom i uszom, opowiada Phillips. Jak się okazało ojciec Phillipsa lubował się w dość kontrowersyjnych żarcikach. W pewnym momencie powiedział, że gdyby moja mama zmarła przed nim, on nie będzie obawiał się zacząć żyć od początku, opowiada scenarzysta.

Tak narodził się Jason Kelly (Zac Efron) i jego jurny dziadek.

Scenariusz trafił do uznanego producenta Barry'ego Josephsona (Zaczarowana; Ladykillers, czyli zabójczy kwintet; Bardzo Dziki Zachód), który natychmiast zainteresował się realizacją pikantnej komedii dla dorosłych, opartej na ostrym humorze oraz pogłębionych relacjach między męskimi bohaterami.

Czytając scenariusz ?Co Ty wiesz o swoim dziadku?? nie potrafiłem przestać się śmiać. Strona po stronie dawałem się ponieść wyobraźni. Bardzo spodobał mi się także komediowy styl Johna Phillipsa. Ten chłopak ma ogromny talent i nie boi się przekraczać granic, żeby zobaczyć, co znajduje się po drugiej stronie, mówi producent.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=qH9nLvC294w[/youtube]

Producenci do współpracy zaprosili Dana Mazera, mistrza ostrego poczucia humoru. Reżyser na swoim koncie ma m.in. Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej oraz Bruno. Mazer był z początku niechętny do zajmowania się nie swoim materiałem, ale gdy przeczytał scenariusz, dał się przekonać do spotkania z producentami. Rzadko zdarza się tekst, który za pomocą tak wyzywającego humoru jest w stanie prowadzić do ciekawych emocji i refleksji, mówi reżyser. Okazało się, że mamy podobne podejście do komedii plus gdy dowiedziałem się, kto ma zagrać w tym filmie główne role, nie mogłem odmówić! ? dodaje.

?Co Ty wiesz o swoim dziadku?? w kinach już w najbliższy piątek.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz