Pierce Brosnan w Berlinie jako prezenter TV

Wczoraj w ramach Berlinale odbyła się premiera adaptacji powieści Nicka Hornby?ego pt. ?Nauka spadania?. Bestsellerowa pozycja jednego z najpopularniejszych angielskich pisarzy została przeniesiona na ekran przez Pascala Chaumeila, uznanego reżysera francuskich komedii romantycznych.

Na konferencji prasowej, oprócz autora powieści i reżysera pojawili się również odtwórcy głównych ról ? Toni Collette, Imogen Poots, Aron Paul oraz wyczekiwany w Berlinie przez rzesze fanów Pierce Brosnan, który z niezwykłym dystansem do swojego wizerunku, w filmie Chaumeila wcielił się w rolę tęskniącego za dawną sławą prezentera telewizyjnego. Aktor przyznał, że nie zastanawiał się długo nad propozycją zagrania w filmie ?Nauka spadania?; ?Bardzo cenię pracę Pascala Chaumeila i Nicka Hornby?ego, więc kiedy usłyszałem, o tym projekcie, natychmiast powiedziałem tak!, chcę wziąć w tym udział! ? powiedział Brosnan.

?Nauka spadania? to opowieść o czwórce ludzi, którzy przypadkowo spotykają się w Sylwestra na dachu londyńskiego wieżowca. Na samej krawędzi stoi Martin, który kiedyś był sławnym prezenterem TV, a dzisiaj zamierza skoczyć z dachu. Jak się okazuje ? nie on jeden. Maureen, samotna matka, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a aktualnie dostawca pizzy JJ ? wszyscy mają na ten wyjątkowy wieczór dokładnie taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do Walentynek?

?Nick Hornby ma dar tworzenia bohaterów, których po prostu się kocha? ? powiedział wcielający się w rolę JJ?a Aron Paul, a reżyser Pascal Chaumeil zdradził, że ?mógłby być każdym z nich? ? ?z każdą postacią czułem ogromną więź.?

Toni Collette, grająca Maureen dodała: ?To prawda, czasem musieliśmy przerywać sceny, ponieważ Nick nagle zaczynał się śmiać, albo płakać?? powiedziała aktorka. ?Był tak samo zaangażowany emocjonalnie w każdą postać, jak my.?

A jak przyjął ekranizację swojej powieści sam Nick Hornby? Po berlińskiej projekcji dla dziennikarzy pisarz powiedział: ?To dziwne doświadczenie widzieć swoich bohaterów na ekranie. Mimo, że wiem, że to są znakomici aktorzy, oni po prostu wyglądają lepiej, niż postacie które napisałem? ? zażartował.

Już wkrótce, 21 marca ?Nauka spadania? wejdzie do polskich kin.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz