Pięć dokumentów, które trzymają w napięciu jak najlepsze fabuły.

Dokumenty zyskują dziś w kinach coraz większą publiczność – oglądamy je coraz chętniej, a filmowcy udowadniają nam, że najbardziej porywające scenariusze pisze życie. Na nasze ekrany wchodzi kolejne arcydzieło gatunku – "Diego", finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem mistrza współczesnego dokumentu, Asifa Kapadii.

Diego

Spotykamy 24-letniego Diego, kiedy zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. W mieście, w którym piłka to religia, staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, nie potrafi udźwignąć swojej sławy… Film Asifa Kapadii to porywająca, trzymająca w napięciu i pełna tajemnic historia młodego, niezwykle utalentowanego chłopaka i miasta, które najpierw zrobiło z niego boga, a potem stało się jego przekleństwem.

Amy

Druga, nagrodzona Oscarem część niezwykłej filmowej trylogii o ikonach popkultury, sławie i fatum, którą Asif Kapadia udowodnił, że jest nowym mistrzem kina dokumentalnego. Dzięki osobistym nagraniom samej Amy Winehouse, jej rodziny i przyjaciół, Kapadia opowiada fascynującą historię wrażliwej, ambitnej dziewczyny i genialnej piosenkarki, której nagła śmierć w wieku zaledwie 27 lat wstrząsnęła światem. I robi to z taką empatią, że pod koniec seansu czujemy się, jak jej najbliżsi powiernicy.

Sugar Man

Historia muzyka, który w swojej ojczyźnie był kompletnie nieznany, podczas gdy w RPA stał się absolutnym fenomenem – nic o tym nie wiedząc. Jedna z tych opowieści, które brzmią tak nieprawdopodobnie, że trudno nam uwierzyć, że napisało je samo życie. Nagrodzony Oscarem dla najlepszego dokumentu Sugar Man to muzyczny film-śledztwo, w którym dwójka fanów stara się dowiedzieć, co stało się z ich idolem, który po wydaniu drugiego albumu zapadł się pod ziemię.

Człowiek na linie

7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit dokonał rzeczy niemożliwej – bez żadnej asekuracji przeszedł po linie rozwieszonej między wieżami World Trade Center, 417 metrów nad ziemią. Dokument Jamesa Marsha prezentuje nam kulisy tego przedsięwzięcia, a zarazem opowiada uniwersalną historię o odwadze i marzeniach, które nie zawsze muszą być racjonalne. Gwarantujemy, że serce zabije wam mocniej, kiedy razem z Petitem spojrzycie z wysokości na Manhattan, robiąc krok za krokiem na drżącej linie…

McQueen

Aleksander McQueen. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu, który przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody, powołując do życia luksusową markę wartą miliony dolarów. Ubierał brytyjską królową i największe gwiazdy show biznesu. Jego projekty były czymś więcej, niż tylko modą – stał się ikoną sztuki współczesnej. Za swoją sławę zapłacił jednak wysoką cenę. „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować: wywoływać emocje, szokować” – zwykł mawiać. Twórcom filmu udało się to tak dobrze, jak jemu.

Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.

Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

"DIEGO" w kinach 19 lipca!

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz