PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem filmu ?Miasto 44?

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem filmu ?Miasto 44? w reżyserii Jana Komasy. Zrealizowana z niespotykanym rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, trafi na ekrany kin 19 września.

Podpisanie umowy sponsorskiej do filmu ?Miasto 44? wpisuje się w strategię PGE: łączy pasję, nowoczesność i spojrzenie w przyszłość z szacunkiem i pamięcią o historii. Od wielu lat PGE Polska Grupa Energetyczna inspiruje się pozytywną energią płynącą z kultury i sztuki, a przez wsparcie inicjatyw artystycznych promuje polską kulturę. Obejmując swoim patronatem ważne i wartościowe wydarzenia kulturalne ? muzyczne, teatralne, filmowe ? PGE wpływa na rozwój społeczności lokalnych, dostarcza pozytywnych wrażeń i emocji, a także poszerza wiedzę i kształtuje budujące postawy obywatelskie.

Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?, to wysokobudżetowa, zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana.

Jest to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: ?Casino Royale?, ?Incepcji?, ?King Konga? i ?Nędzników?. Przez plan przewinęło się ponad 3000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7000 osób.

Specjalny pokaz ?Miasta 44? odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. ?Miasto 44? trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

?Miasto 44? nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad.

?Miasto 44? nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Nasz film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70-ciu laty. To zostawiamy historykom.

?Miasto 44? nie jest pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiadamy historie młodych ludzi z krwi i kości. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. ?Miasto 44? nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.

? Twórcy filmu ?Miasto 44?

MIASTO 44 w kinach od 19 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz