„Pentameron” Matteo Garrone z Salmą Hayek i Vincentem Casselem w październiku w kinach!

Salma Hayek i Vincent Cassel w zrealizowanej z wizjonerskim rozmachem, osadzonej w świecie magii i tajemnic, mrocznej opowieści o naszych najskrytszych pragnieniach! Widowiskowy film fantasy "Pentameron" w kinach od 16 października!

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel ? urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Nominowana do Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes widowiskowa produkcja powstała na podstawie zapomnianego, prawie czterystuletniego zbioru opowiadań "Pentameron" ("Pentamerone") Giambattisty Basilego. Pełne grozy, ale też zmysłowości historie, które wyprzedziły o kilka wieków pomysły chociażby J. R. R. Tolkiena, traktują o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa, o skrytych pragnieniach przeradzających się w obsesję i o mrocznej naturze człowieka.

Stworzenia filmowego świata "Pentameronu" podjął się Matteo Garrone, któremu sławę przyniosła obsypana nagrodami i szeroko komentowana "Gomorra". Z gwiazdorską obsadą ? Salma Hayek, Stacy Martin, Vincent Cassel i z największymi wizjonerami światowego kina ? nagrodzony Oscarem twórca muzyki do "Grand Budapest Hotel" i "Jak zostać królem" ? Alexandre Desplat, autor zdjęć do filmów Tima Burtona i Davida Cronenberga ? Peter Suschitzky, odpowiadający za scenografię w filmach Martina Scorsese ? Dimitri Capuani, Matteo Garrone stworzył niecodzienne, szalone, pełne grozy i finezji zachwycające filmowe widowisko.

"Pentameron" w kinach już od 16 października.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz