Pavarotti premiera ścieżki dźwiękowej – (aktualizacja daty premiery filmu)

"Pavarotti" - zmiana daty premiery. W kinach od 2 sierpnia!

7 czerwca, nakładem wytwórni Universal Music Polska, ukaże się ścieżka dźwiękowa do filmu dokumentalnego „Pavarotti”. 

Na płycie usłyszymy między innymi niezapomniane wykonania Nessun Dorma z opery „Turandot” Puccciniego, La donna è mobile z opery „Rigoletto” Verdiego, czy ‘O sole mio – utwór nagrany z José Carrerasem i Plácido Domingo podczas koncertu Trzech Tenorów w Rzymie, w 1990 r.

„Pavarotti” to wyjątkowy dokument w reżyserii zdobywcy Oscara Rona Howarda.

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić Lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich.

Był obdarzony jednym z najbardziej epickich głosów w historii ludzkości, był pełen ekspresji, jednak w filmie Rona Howarda wspaniały Luciano Pavarotti jest pokazany takim, jakim go jeszcze nie widzieliście: to przejmująco intymne zbliżenie odkrywające, co kryło się za cudownością jego muzyki i stanowiło o jego charyzmie. Dokument pokazuje z czym się borykał, jakie miał poczucie humoru, z czym wiązał nadzieje.

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych śpiewaka.

W kinach od 2 sierpnia

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz