#ParasiteChallenge, czyli polskie przeróbki plakatu filmu „Parasite”

#ParasiteChallenge, czyli polskie przeróbki plakatu filmu „Parasite”.
Laureat Złotej Palmy w kinach od 20 września

Już 20 września do kin trafi jeden z najlepiej ocenianych filmów tego roku, laureat Złotej Palmy w Cannes -„Parasite" w reżyserii Bong Joon-ho. Mistrzowsko poprowadzona opowieść o ludziach, którzy nigdy nie powinni się spotkać, zbiera fantastyczne opinie krytyków i widzów. „Parasite” stało się również nieoczekiwanym hitem międzynarodowego boxoffice'u, gromadząc ponad milion widzów we Francji i 10 milionów w Korei Południowej.

W sieci pojawił się hasztag #ParasiteChallenge zapoczątkowany przez Gutek Film, pod którym znajduje się już 12 polskich przeróbek plakatu filmu. Kina oraz widzowie prześcigają się w pomysłowych interpretacjach koreańskiej grafiki. Do akcji dołączyły już kina studyjne z całej Polski. 

Warto wspomnieć, że powstała również oddolna inicjatywa Mam bilet na Parasite, bo zależy mi na kinie w Polsce. Portal Filmawka wraz z widzami namawiał do kupowania biletów na „Parasite", aby wspierać art-house'owe kino w multipleksach. Wydarzenie na Facebooku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co ostatecznie przyczyniło się do wyprzedanych pokazów przedpremierowych filmu. Zainteresowanie „Parasite" jest na tyle duże, że tytuł znajdzie się w repertuarach 92 kin (w tym w 38 multipleksach), a liczba ta stale rośnie. 

#ParasiteChallenge trwa. Osoby, które opublikują własne interpretacje plakatu do 20 września nagrodzimy koszulkami Gutek Film. Posty muszą być opublikowane na Facebooku lub Instagramie z oznaczeniem fanpage'a/profilu Gutek Film z hashtagiem #ParasiteChallenge (post powinien mieć status publiczny).

„Parasite” w kinach od 20 września. 

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz