Parasite, Był sobie pies 2, Ślicznotki i inne premiery filmowe na Cineman

Nagrodzony 4 Oscarami Parasite w lutym premierowo na Cineman

W lutym na Cineman pojawi się głośny dramat koreański Parasite, który tydzień temu został nagrodzony 4 Oscarami. Luty to także możliwość do obejrzenia premiery Był sobie pies 2 oraz dramatu Ślicznotki ze zjawiskową Jennifer Lopez w roli striptizerki, która staje na czele damskiego gangu.

Parasite - 21.02

Parasite to opowieść o wegetującej na obrzeżach społeczeństwa zubożałej rodzinie Ki. Mieszkają w brudnej i zagraconej suterenie, codziennie marząc o lepszym życiu. Pewnego dnia spotyka ich wielkie szczęście. Ich syn zostaje korepetytorem córki pana Parka, szefa ogromnej korporacji. Niebawem kolejni członkowie klanu Ki zaczynają pracować dla Parka i żerować na jego rodzinie.

Parasite to kolejny film wyreżyserowany przez Bong Joon-ho, który wyrasta na ikonę kinematografii światowej. Film został nagrodzony Złotą Palmą, Złotym Globem oraz BAFTA, a tydzień temu stał się najważniejszym filmem Gali Oscarowej zdobywając 4 nagrody Akademii. Parasite jako pierwszy film w historii Amerykańskiej Akademii Filmowej został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy film i jednocześnie zdobył statuetkę jako najlepszy film międzynarodowy.

Ślicznotki - 07.02

Ślicznotki to film opowiadający historię gangu pięknych oszustek grasujących w najmodniejszym klubie go-go Nowego Jorku. Dziewczyny w wyniku kryzysu finansowego 2008 straciły wszystkie swoje oszczędności, a mają na utrzymaniu rodziny i dzieci. Tymczasem krezusi finansowi, którzy przyczynili się do krachu na giełdzie, szastają pieniędzmi w klubach. Tancerki go-go postanawiają wymierzyć im sprawiedliwość i odzyskać stracone pieniądze. Pod wodzą Ramony organizują błyskotliwy przekręt.

Ślicznotki wyreżyserowała Lorene Scafaria. Rolę Ramony - szefowej gangu - brawurowo zagrała Jennifer Lopez, zyskując nominację do Złotego Globu.

Był sobie pies 2 - 14.02

Był sobie pies 2 to wzruszająca opowieść o kochającym psie, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją właścicielkę. Bailey, który na przestrzeni wielu lat powraca pod postacią coraz to nowych psów, znajduje nowy cel swojego życia: ma opiekować się wnuczką Ethana - CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla kolejnych wcieleń Baileya stają się coraz trudniejsze w realizacji.

Film wyreżyserowała Gail Mancuso, dwukrotna laureatka Primetime Emmy, która ma w swoim dorobku takie przebojowe seriale telewizyjne jak Roseanne czy Kochane kłopoty. W polskiej wersji językowej tytułowemu psu - podobnie jak w pierwszej części - głosu użyczył Marcin Dorociński.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz