?Pani z przedszkola? ? wielki powrót Marcina Krzyształowicza!

Marcin Krzyształowicz powraca i z maestrią godną hollywoodzkich mistrzów ? Martina Scorsese i Quentina Tarantino, udowadnia, że kino gatunkowe nie ma dla niego żadnych tajemnic. Po nominowanym do Złotych Lwów westernowym ?Eukaliptusie? i wybranym do grona 16 najlepszych filmów świata, poruszającym i wielokrotnie nagrodzonym dramacie wojennym ?Obława?; laureat Srebrnych Lwów i Polskiej Nagrody Filmowej ? Orły zaskakuje widzów inteligentną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji komedią o relacjach męsko-damskich. ?Pani z przedszkola? trafi na ekrany 25 grudnia i z pewnością zachwyci wszystkich miłośników kina spod znaku Juliusza Machulskiego i Marka Koterskiego.

?Pani z przedszkola? to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca ? zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów ?Pani z przedszkola?, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej ? Agata Kulesza, laureaci tej nagrody ? Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami ? Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat i legenda polskiego kina ? Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu ?Nieulotne? i FPFF w Gdyni za ?33 sceny z życia? ? Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza ? Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

?Pani z przedszkola? przez to, że zupełnie inna od ?Obławy? stanowiła dla mnie intrygujące wyzwanie. Po kilkudziesięciu dniach spędzonych na planie ze znakomitą ekipą i świetnymi aktorami, mogę tylko powiedzieć, że stawienie czoła temu wyzwaniu było prawdziwą przyjemnością? ? Marcin Krzyształowicz.

PANI Z PRZEDSZKOLA w kinach od 25 grudnia 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz