Padł ostatni klaps na planie filmu „Disco polo”!

Padł ostatni klaps na planie filmu Disco polo w reż. Maćka Bochniaka. Ne ekranie, w rolach głównych zobaczymy znakomitych polskich aktorów - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Aleksandrę Hamkało, Joannę Kulig oraz Tomasza Kota.

Dawid Ogrodnik (nagrodzony na zakończonym niedawno Festiwalu Filmowym w Gdyni za drugoplanową rolę męską w filmie ?Obietnica") jako Tomek oraz Piotr Głowacki (laureat nagrody Zbyszka Cybulskiego) w roli Rudego, Aleksandra Hamkało jako Mikser, w Disco polo wcielają się w postaci młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie zakładają zespół discopolowy.

W rolę Anki - Gensoniny, prawdziwej diwy i największej gwiazdy discopolo wciela się Joanna Kulig, a partneruje jej nagrodzony w Gdyni za brawurową rolę Doktora Religi w filmie Łukasza Palkowskiego ?Bogowie" - Tomasz Kot, który w Disco polo zagrał Daniela Polaka, właściciela największej wytwórni discopolo w kraju, człowieka bez skrupułów, decydującego o ?być albo nie być" branży.

W drugoplanowych rolach występują m.in. Jacek Koman, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Weronika Książkiewicz, a także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu ?Classic? oraz Radosław Liszewski, lider grupy ?Weekend?.

W trakcie 35 dni zdjęciowych ekipa filmu gościła w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskimi mazowieckim. Ostatnie widowiskowe sceny kręcone były w kilku lokalizacjach na terenie Warszawy m.in. na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Hotelu Venecia Palace w podwarszawskich Michałowicach.

Disco polo to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Jak mówi reżyser, Maciek Bochniak - "W Disco polo opowiadamy historię ludzi, dla których kariera discopolowa była najlepszym okresem w życiu. Ludzie z prowincji z dnia na dzień stawali się rozpoznawalni. Zarabiali olbrzymie pieniądze, czuli, że oto spełnia się ich amerykański sen. I żeby pokazać to bez oceniania, postanowiliśmy wszystko "podkręcić" w warstwie wizualnej, kolorystyce, kostiumach, przerysować w taki sposób, żeby cały ten kicz lat 90. nie wydawał się przaśny ani komiczny, ale żeby młody widz, który tamtych czasów nie pamięta, oglądając DISCO POLO mógł pomyśleć, że sam chciałby przeżyć coś takiego. Stawiamy na solidną rozrywkę, kino łączące gatunki - od sensacji po komedię".

Scenariusz do Disco polo Bochniak napisał wspólnie z  Mateuszem Kościukiewiczem, debiutującym w roli scenarzysty.

Premiera filmu planowana jest na 2015 rok.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz