„PACIFIC RIM” zarobił ponad 400 MILIONÓW DOLARÓW!!

 Cieszący się dużym uznaniem sensacyjno-przygodowy film Guillermo del Toro Pacific Rim przekroczył próg 400 milionów dolarów w światowym box office, stając się tym samym najbardziej dochodową produkcją w dorobku reżysera. Informację tę ogłosili Veronika Kwan Vandenberg, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej i Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej wytwórni Warner Bros. Pictures oraz wytwórnia Legendary Pictures.

Wyświetlany nadal w wielu krajach Pacific Rim, na międzynarodowych rynkach zarobił jak dotąd 302 miliony dolarów. W samych tylko Chinach premiera filmu okazała się najbardziej dochodową premierą spośród wszystkich dotychczasowych premier Warner Bros. Pictures, a film ? piątym najbardziej dochodowym obrazem wytwórni zrzeszonych w ramach organizacji Motion Pictures Association, pokazywanym w tym kraju. Rekordowa premiera filmu w Chinach sprzyja również coraz większej obecności wytwórni Legendary w państwie środka.

?Światowe wyniki Pacific Rim to wyraźne potwierdzenie wartościowego i oryginalnego charakteru nowych światów tworzonych przez Guillermo? ? powiedział Jon Jashni, prezes i dyrektor kreatywny Legendary Entertainment. ?Cieszymy się, że reakcje widzów cały czas są tak żywiołowe?.

?Od Moskwy po Pekin Pacific Rim na całym świecie zachwyca zarówno krytyków, jak i widzów i taranuje wszystko, co spotka na swojej drodze na szczyt box office? ? powiedziała Kwan Vandenberg. ?Gratulujemy Guillermo, jego aktorom i ekipie filmowej oraz naszym partnerom z Legendary tego wspaniałego wyniku?.

?Krytycy i widzowie pierwszych seansów jako pierwsi pokochali Pacific Rim. Z przyjemnością obserwujemy, jak cały świat podąża w ich ślady. Gratulujemy Guillermo i jego współpracownikom po obu stronach kamery, a także wytwórni Legendary tak wielkiego sukcesu tego filmu na całym świecie? ? dodał Fellman.

Źródło: Materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz