Otwarte pokazy specjalne filmu ?Obietnica Pandory? w ramach programu ?Świadomie o Atomie”

Otwarte pokazy specjalne filmu ?Obietnica Pandory? w ramach programu ?Świadomie o Atomie?

Robert Stone ? nominowany do Oscara, twórca ?Obietnicy Pandory? dokumentu entuzjastycznie przyjętego na Sundance Festival, 19 lutego z wizytą w Polsce.

30 stycznia odbędzie się pokaz prasowy filmu.

W dniu 19 lutego z okazji polskiej premiery filmu ?Obietnica Pandory? przyjedzie do Warszawy Robert Stone, reżyser uhonorowanego na wielu niezależnych festiwalach dokumentu poświęconego energii jądrowej. Problematyka poruszana w filmie jest aktualnie w Polsce jednym z najczęściej obecnych tematów w dyskursie publicznym, który w przyszłości może mieć strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

Dokument trafi 24 lutego do wybranych kin studyjnych w całej Polsce.

Otwarte, bezpłatne pokazy dla szerokiej publiczności są elementem programu edukacyjno-informacyjnego ?Świadomie o Atomie?, prowadzonego przez PGE EJ 1 ? spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=48VQVYqKF98[/youtube]

Skojarzenia z bronią masowego rażenia oraz tragedia w Fukushimie sprawiły, że dla wielu pojęcie energetyki jądrowej stało się synonimem lęku i globalnego zagrożenia. Co jeśli takie opinie są bezpodstawne ? czy potrafimy pozbyć się uprzedzeń? Czy źródło energii, które budzi tyle obaw w rzeczywistości może być jedynym ratunkiem przed katastrofą klimatyczną? Reżyser przygląda się osobistym historiom znanych ekologów, którzy radykalnie zmienili swoje stanowisko wobec energetyki jądrowej, walcząc obecnie o jej rozwój. Stone zabiera widza w podróż, śledząc proces przemiany głównych bohaterów i analizując fakty i mity związane z tym sposobem wytwarzania energii elektrycznej.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz