Oto dubbing, który sięgnął gwiazd!

Piotr Adamczyk zawdzięcza mu karierę. Maciej Musiał ma go w duszy, a Łukasz Nowicki chce mieć na tatuażu. Robert Więckiewicz chwali jego energię, a Małgorzata Kożuchowska ciepło, które rozgrzewa serca. Sprawdzamy, co o ?Małym Księciu? i jego kinowej wersji mówią gwiazdy polskiego dubbingu.

Kożuchowska, Więckiewicz, Adamczyk, Cieślak, Musiał, Press, Pawlicki, Nowicki, Ferency, Seweryn! Ilość sław w polskiej wersji językowej ?Małego Księcia? przyprawia o zawrót głowy i zwiastuje jeden z najbardziej spektakularnych projektów w historii krajowego dubbingu. Ekranizacja ukochanej książki kolejnych pokoleń wejdzie na ekrany 7 sierpnia, by zachwycać rewelacyjną oprawą wizualną, za którą stoją twórcy ?Kung Fu Pandy?, ?WALL-E?, ?Odlotu?, ?Iniemamocnych?, ?Shreka?, ?Zaplątanych? i ?Epoki Lodowcowej?; ścieżką dźwiękową giganta Hollywood ? laureata Oscara i dwóch Złotych Globów Hansa Zimmera oraz chwytającymi za serce piosenkami Lily Allen.

?Bardzo się ucieszyłem, że ?Mały Książę? jest ekranizowany. Pamiętam, że pierwszy raz z dziełem zetknąłem się w ognisku teatralnym, gdzie uczyłem się aktorstwa. Jestem przekonany, że rodzice zabiorą dzieci do kin, bo są wygłodniali klasyki i dobrej literatury na dużym ekranie? ? mówi Piotr Adamczyk ? ?A ?Mały Książę? to bardzo ciekawa baza do dyskusji z młodym widzem?. 

??Mały Książę? to jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa i wczesnego dorastania. Z jej bohaterem identyfikowałem się do tego stopnia, że jego podobizna jest jak dotąd jedyną postacią, którą chciałem sobie wytatuować? ? zaskakuje Łukasz Nowicki ? ?Kinowa wersja ?Małego Księcia? to film dla całych rodzin, który ? jestem przekonany ? zostanie świetnie odebrany wśród młodzieży?.

?Mamy tu do czynienia z fachową robotą i wykonaniem na światowym poziomie? ? stwierdza Robert Więckiewicz ? ?Widać, że producenci nie szczędzili grosza i zatrudnili sztab najlepszych ludzi, osiągając jakość, do której przyzwyczaiły nas Pixar i Dreamworks. Powstał obraz energetyczny, fascynujący i familijny w pełnym tego słowa znaczeniu?.

?Dobrze pamiętam tę książkę. Darzę ją wielkim sentymentem i mogę powiedzieć, że film na jej podstawie jest przepiękny? ? opowiada Małgorzata Kożuchowska ? ?Stoją za nim twórcy takich przebojów kinowych jak ?Shrek? i ?Kung Fu Panda?, czyli ekipa gwarantująca najwyższy poziom i jakość. Myślę, że twórcy mieli wielką frajdę, kiedy zabierali się za pracę. (?) Historia, która wyłania się z filmu jest niezwykła i ważna. Każdy dorosły, który pójdzie na ten film, nie będzie rozczarowany, ale dozna uczucia, że spotyka coś, co dobrze pamięta z dzieciństwa. Coś miłego i sprawiającego, że na sercu robi się bardzo ciepło?.

?Bardzo się cieszę, że miałem okazję wziąć udział w tym projekcie, w ekranizacji zrobionej na tak wysokim poziomie? ? mówi Antoni Pawlicki ? ?Dzieciaki przy tym filmie na pewno nie będą się nudzić. Co więcej ? zapamiętają poważne sprawy, które są w nim poruszane?.    

?Myślę, że każdy człowiek zetknął się z tą książką i ma związane z nią dobre wspomnienia. Ona dotyka emocji i duszy. Mnie osobiście również dobrze się kojarzy. Do dziś pamiętam spektakl, jaki robiliśmy w drugiej klasie podstawówki i wszystkie piękne cytaty, które zostały ze mną na długo? ? wspomina Maciej Musiał ? ?Ten film spodoba się wszystkim ? dużym i małym. Rodzice oglądając go cofną się w czasie i odkryją w sobie to małe dziecko znad książki?. 

?Bardzo bałam się, jak to zostanie przeniesione na duży ekran, gdyż często wybitne dzieła książkowe zostają spłaszczone. Tutaj tak nie jest? ? mówi Anna Cieślak ? ?Dla dorosłych kinowy ?Mały Książę? będzie powrotem do dzieciństwa, do pewnej naturalności, swobody i przestrzeni. Do zachwycania się prostymi rzeczami. Dla dzieci będzie lekcją, czym są relacje, emocje i odpowiedzialność?.  

?Ten film będzie wam towarzyszył długo, jeśli jesteście młodymi widzami. I zostanie z wami do końca, jeśli jesteście starszymi widzami. Każdy z was odnajdzie w nim coś, co go wzruszy i coś, co odkryje dla siebie. I najważniejsze ? coś, co będzie chciał przekazać innym? ? puentuje Andrzej Seweryn

?Mamy tu do czynienia z fachową robotą i wykonaniem na światowym poziomie. Widać, że producenci nie szczędzili grosza i zatrudnili sztab najlepszych ludzi, osiągając jakość, do której przyzwyczaiły nas Pixar i Dreamworks. Powstał obraz energetyczny, fascynujący i familijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzieci odnajdują w nim coś dla siebie ? warstwę wizualną i sytuacje akcyjne. Reszta familii wejdzie w historię na nieco innym poziomie. Dostrzeże metafory i prawdy o życiu, które formują nas od małego? ? Robert Więckiewicz.

"Mały Książę" w kinach od 7 sierpnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz