Ostatnia główna rola Philipa Seymoura Hoffmana: ?Bardzo poszukiwany człowiek?

Nagła, przedwczesna śmierć Philipa Seymoura Hoffmana przed kilkoma miesiącami wstrząsnęła całym filmowym światem. Dziś widzowie mogą podziwiać jego role ? także tę najnowszą, w której laureat Oscara z 2006 r. (?Capote?), po raz ostatni pokazał siłę swej osobowości. ?Bardzo poszukiwany człowiek? (na naszych ekranach od 8 sierpnia) to oparty na głośnym bestsellerze Johna le Carré thriller szpiegowski, opisujący szczegóły amerykańskiej wojny z terroryzmem za czasów administracji Georga W. Busha.

? Philip Seymour Hoffman, który zagrał w naszym filmie swą ostatnią rolę, był gigantem o niezwykłej skali talentu ? mówił reżyser Anton Corbijn, twórca ?Control? oraz ?Amerykanina?. ? Jego występy miały w sobie zawsze głębię. Wystarczy popatrzeć na filmy, jakie wybierał. Moim zdaniem był najlepszym współczesnym aktorem charakterystycznym. Hoffman, który wcielił się w szpiega Günthera Bachmanna, zdradzał: ? Film opowiada o wielu rzeczach, m.in. o tym, jak różne państwa usiłują sobie radzić z kwestią terroru. To także portret człowieka, który usiłuje robić to, co uważa za słuszne, trzymać się pewnych zasad. I który płaci za to wysoką cenę.

Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa (Grigorij Dobrygin). Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. Służby podejrzewają przybysza o wspieranie terroryzmu. W przygotowanej przez nie prowokacji, role do odegranie będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel (Rachel McAdams) i leciwy bankier (Willem Dafoe), który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

?Bardzo poszukiwany człowiek? w kinach od 8 sierpnia!

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz